Šerm na Letních olympijských hrách 2020
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Šerm na Letních olympijských hrách 2020 | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní šermířská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Makuhari Messe Hall B [1] | ||||||||||||||||||
Datum | 24. července - 1. srpna 2021 | ||||||||||||||||||
Soutěže | 12 (6 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||
Startující | 212 | ||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
|
Šerm na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se konal od 24. července do 1. srpna 2021.
Výsledky disciplín
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Fleret - jednotlivci | Cheung Ka-long Hongkong ( HKG) | Daniele Garozzo Itálie ( ITA) | Alexander Choupenitch Česko (CZE) |
Kord - jednotlivci | Romain Cannone Francie (FRA) | Gergely Siklósi Maďarsko (HUN) | Ihor Reizlin Ukrajina (UKR) |
Šavle - jednotlivci | Áron Szilágyi Maďarsko (HUN) | Luigi Samele Itálie (ITA) | Kim Čong-hwan Jižní Korea (KOR) |
Fleret - družstvo | Francie Enzo Lefort Erwann Le Péchoux Julien Mertine Maxime Pauty | Sportovci ROV Anton Borodachev Kirill Borodachev Vladislav Mylnikov Timur Safin | Spojené státy americké Race Imboden Nick Itkin Alexander Massialas Gerek Meinhardt |
Kord - družstvo | Japonsko Koki Kano Kazujasu Minobe Masaru Yamada Satoru Uyama | Sportovci ROV Sergey Bida Sergej Chodos Pavel Suchov Nikita Glazkov | Jižní Korea Pak Sang-jong Ma Se-geon Song Jae-ho Kweon Young-jun |
Šavle - družstvo | Jižní Korea Oh Sang-uk Kim Jun-ho Kim Čong-hwan Ku Pon-kil | Itálie Luca Curatoli Luigi Samele Enrico Berrè Aldo Montano | Maďarsko Áron Szilágyi András Szatmári Tamás Decsi Csanád Gémesi |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Fleret - jednotlivkyně | Lee Kieferová Spojené státy americké (USA) | Inna Deriglazovová Sportovci ROV (ROC) | Larisa Korobejnikovová Sportovci ROV (ROC) |
Kord - jednotlivkyně | Sun I-wen Čína (CHN) | Ana Maria Popescuová Rumunsko (ROM) | Katrina Lehisová Estonsko (EST) |
Šavle - jednotlivkyně | Sofija Pozdňakovová Sportovci ROV (ROC) | Sofja Veliká Sportovci ROV (ROC) | Manon Brunetová Francie (FRA) |
Fleret - družstvo | Sportovci ROV (ROC) Inna Deriglazovová Larisa Korobejnikovová Marta Marťjanovová Adelina Zagidullina | Francie (FRA) Anita Blazeová Astrid Guyartová Pauline Ranvierová Ysaora Thibusová | Itálie (ITA) Martina Batiniová Erica Cipressaová Arianna Errigová Alice Volpiová |
Kord - družstvo | Estonsko (EST) Julija Běljajevová Irina Embrichová Erika Kirpuová Katrina Lehisová | Jižní Korea (KOR) Čche In-čong Kang Jong-mi I Hje-in Song Se-ra | Itálie (ITA) Rossella Fiamingová Federica Isolaová Mara Navarria Alberta Santucciová |
Šavle - družstvo | Sportovci ROV Olga Nikitina Sofija Pozdňakovová Sofja Veliká | Francie Sara Balzerová Cécilia Berderová Manon Brunetová Charlotte Lembachová | Jižní Korea Kim Či-jon Yoon Ji-su Seo Ji-yeon Choi Soo-yeon |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sportovci ROV | 3 | 4 | 1 | 8 |
2 | Francie | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Jižní Korea | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | Maďarsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Estonsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
Spojené státy americké | 1 | 0 | 1 | 2 | |
7 | Čína | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hongkong | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Japonsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Itálie | 0 | 3 | 2 | 5 |
11 | Rumunsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Česko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ukrajina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 12 | 12 | 12 | 36 |
Odkazy
Reference
- ↑ https://www.idnes.cz/oh/databanka/makuhari-messe-hall-b.Upla56751
Šerm na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport