Seznam medailistek ve veslování na mistrovství světa
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Tento seznam uvádí přehled medailistek na mistrovství světa ve veslování které byly na programu světových šampionátů které pořádá Mezinárodní veslařská federace (FISA).
Medailistky
Skif
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Christine Scheiblichová | Sovětský svaz Sovětský svaz Genovaitė Ramoškienė | Belgie Belgie Christine Wasterlainová |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Christine Scheiblichová | Maďarsko Maďarsko Mariann Ambrusová | Sovětský svaz Sovětský svaz Genovaitė Ramoškienė |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Christine Scheiblichová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Iskra Velinovová | Maďarsko Maďarsko Mariann Ambrusová |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Christine Scheiblichová | Sovětský svaz Sovětský svaz Anna Kondrašinová | Maďarsko Maďarsko Mariann Ambrusová |
1979 | Bled | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Sanda Tomaová | Východní Německo Východní Německo Martina Schröterová | Nizozemsko Nizozemsko Hette Borriasová |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Sanda Tomaová | Spojené království Spojené království Beryl Mitchellová | Sovětský svaz Sovětský svaz Irina Fetisovová |
1982 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Irina Fetisovová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Valeria Răcilăová | Nový Zéland Nový Zéland Stephanie Fosterová |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Jutta Hampeová-Behrendtová | Sovětský svaz Sovětský svaz Irina Fetisovová | USA USA Virginia Gilderová |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Východní Německo Východní Německo Cornelia Linseová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Valeria Răcilăová | USA USA Anne Mardenová |
1986 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Jutta Hampeová-Behrendtová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Magdalena Georgievová | Sovětský svaz Sovětský svaz Antonina Machinová |
1987 | Kodaň | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Magdalena Georgievová | Východní Německo Východní Německo Martina Schröterová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Mărioara Popescuová |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Rumunsko Rumunsko Elisabeta Lipăová | Východní Německo Východní Německo Birgit Peterová | Maďarsko Maďarsko Katalin Sarlosová |
1990 | Lake Barrington | Východní Německo Východní Německo Birgit Peterová | Kanada Kanada Silken Laumannová | Západní Německo Západní Německo Titie Jordacheová |
1991 | Vídeň | Kanada Kanada Silken Laumannová | Rumunsko Rumunsko Elisabeta Lipăová | Belgie Belgie Annelies Bredaelová |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Německo Německo Jana Thiemeová | Kanada Kanada Marnie McBeanová | Dánsko Dánsko Trine Hansenová |
1994 | Indianapolis | Dánsko Dánsko Trine Hansenová | Německo Německo Kathrin Boronová | Belgie Belgie Annelies Bredaelová |
1995 | Tampere | Švédsko Švédsko Maria Brandinová | Kanada Kanada Silken Laumannová | Belgie Belgie Annelies Bredaelová |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Dánsko Dánsko Trine Hansenová | Švédsko Švédsko Maria Brandinová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Rusko Rusko Irina Fedotovová | Německo Německo Katrin Rutschowová | Švédsko Švédsko Maria Brandinová |
1999 | Catharines | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Německo Německo Katrin Rutschowová | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Německo Německo Katrin Rutschowová | Rusko Rusko Julia Levinová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová |
2002 | Sevilla | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Německo Německo Katrin Rutschowová |
2003 | Milán | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | Německo Německo Katrin Rutschowová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Česko Česko Miroslava Knapková | Spojené státy americké Spojené státy americké Michelle Guerette |
2006 | Eton Lake | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Česko Česko Miroslava Knapková | Švédsko Švédsko Frida Svenssonová |
2007 | Mnichov | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | USA USA Michelle Guerette |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Spojené království Spojené království Katherine Graingerová | Česko Česko Miroslava Knapková |
2010 | Karapiro | Švédsko Švédsko Frida Svenssonová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová |
2011 | Bled | Česko Česko Mirka Knapková | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Austrálie Austrálie Kim Crowová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová | Česko Česko Miroslava Knapková |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová | Austrálie Austrálie Kim Crowová | Čína Čína Tuan Ťing-li |
2015 | Aiguebelette | Austrálie Austrálie Kim Crowová | Česko Česko Miroslava Knapková | Čína Čína Tuan Ťing-li |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Švýcarsko Švýcarsko Jeannine Gmelinová | Spojené království Spojené království Victoria Thornleyová | Rakousko Rakousko Magdalena Lobnigová |
2018 | Plovdiv | Irsko Irsko Sanita Pušpureová | Švýcarsko Švýcarsko Jeannine Gmelinová | Rakousko Rakousko Magdalena Lobnigová |
2019 | Ottensheim | Irsko Irsko Sanita Pušpureová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová | USA USA Kara Kohlerová |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Nizozemsko Nizozemsko Karolien Florijnová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová | Austrálie Austrálie Tara Rigneyová |
2023 | Bělehrad | Nizozemsko Nizozemsko Karolien Florijnová | Nový Zéland Nový Zéland Emma Twiggová | Austrálie Austrálie Tara Rigneyová |
Dvojskif
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Antonovová Galina Jermolajevová | Západní Německo Západní Německo Astrid Hohlová Regine Adamová | Východní Německo Východní Německo Gisela Medefindtová Rita Schmidtová |
1975 | Nottingham | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Antonovová Galina Jermolajevová | Východní Německo Východní Německo Sabine Jahován Petra Boeslerová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Světla Ocetovová Zdravka Jordanovová |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Anke Borchmannová Roswietha Reichelová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Světla Ocetovová Zdravka Jordanovová | USA USA Elizabeth Hillsová-O’Learyová Lisa Hansenová Stoneová |
1978 | Karapiro a Kodaň | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Světla Ocetovová Zdravka Jordanovová | Sovětský svaz Sovětský svaz Ludmila Parfjonovová Eleonora Kaminskaitė | USA USA Elizabeth Hillsová-O’Learyová Lisa Hansenová Stoneová |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Cornelia Linseová Heidi Westphalová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Světla Ocetovová Zdravka Jordanovová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Valeria Răcilă Olga Homeghi |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Sovětský svaz Sovětský svaz Margerita Kokarevičová Antonina Machinová | Východní Německo Východní Německo Kerstin Kirstová Jutta Hampeová-Behrendtová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Iskra Velinovová Anka Bakovová |
1982 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Bratišková Antonina Machinová | Východní Německo Východní Německo Kerstin Kirstová Martina Schröterová | Kanada Kanada Janice Masonová Lisa Royová |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Jutta Schenková-Plochová Martina Schröterová | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Matijevská Antonina Machinová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Mărioara Popescu Elisabeta Lipă |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Východní Německo Východní Německo Sylvia Schwabeová Martina Schröterová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Mărioara Popescu Elisabeta Lipă | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Magdalena Georgievová Violeta Ninovová |
1986 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Sylvia Schwabeová Beate Schrammová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Veronica Cochelea Elisabeta Lipă | Nový Zéland Nový Zéland Robin Clarke Stephanie Fosterová |
1987 | Kodaň | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Stefka Madinová Violeta Ninovová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Elisabeta Lipă Liliana Genesová | USA USA Anne Mardenová Barbara Kirchová |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Jana Sorgersová-Rauová Beate Schrammová | Rumunsko Rumunsko Veronica Cochela-Cogeanu Elisabeta Lipă | Bulharsko Bulharsko Pavlina Alexandrovová Magdalena Georgievová |
1990 | Lake Barrington | Východní Německo Východní Německo Kathrin Boronová Beate Schrammová | Sovětský svaz Sovětský svaz Inna Frolovová Taťána Ustjužaninová | USA USA Kristine Karlsonová Alison Townley |
1991 | Vídeň | Německo Německo Kathrin Boronová Beate Schrammová | Rumunsko Rumunsko Anișoara Bălanová Elisabeta Lipă | Sovětský svaz Sovětský svaz Jekatěrina Karstenová Sarija Zakirovová |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová Brenda Lawsonová | Německo Německo Kathrin Boronová Kerstin Köppenová | Bulharsko Bulharsko Galina Kamenovová Daniela Oronovová |
1994 | Indianapolis | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová Brenda Lawsonová | Kanada Kanada Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | Německo Německo Angela Schusterová Jana Thiemeová |
1995 | Tampere | Kanada Kanada Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | Nizozemsko Nizozemsko Eeke van Nesová Irene Eijsová | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová Brenda Lawsonová |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Německo Německo Kathrin Boronová Meike Eversová | Spojené království Spojené království Miriam Battenová Gillian Lindsay | Rumunsko Rumunsko Liliana Gafencuová Viorica Susanuová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Spojené království Spojené království Miriam Battenová Gillian Linsday | Nizozemsko Nizozemsko Pieta van Dishoecková Eeke van Nesová | Rumunsko Rumunsko Doina Ignatová Ioana Olteanu |
1999 | Catharines | Německo Německo Kathrin Boronová Jana Thiemeová | Čína Čína Lin Liu Xiuyun Zhang | Nizozemsko Nizozemsko Pieta van Dishoecková Eeke van Nesová |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Německo Německo Kathrin Boronová Kerstin El Qalqili-Kowalski | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová Volna Berazniova |
2002 | Sevilla | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Rusko Rusko Larisa Merková Irina Fedotovová | Itálie Itálie Elisabetta Sancassani Gabriella Bascelli |
2003 | Milán | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Německo Německo Britta Oppeltová Kathrin Boronová | Rusko Rusko Larisa Merková Irina Fedotovová |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová Miglena Markovová | Austrálie Austrálie Amber Bradley Sally Kehoe |
2006 | Eton Lake | Austrálie Austrálie Liz Kellová Brooke Pratley | Německo Německo Britta Oppeltová Susanne Schmidtová | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová |
2007 | Mnichov | Čína Čína Li Qin Tian Liang | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Spojené království Spojené království Elise Lavericková Anna Bebingtonová |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Polsko Polsko Magdalena Fularczyková Julia Michalská | Spojené království Spojené království Anna Watkinsová Annabel Vernonová | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová Miglena Markovová |
2010 | Karapiro | Spojené království Spojené království Anna Watkinsová Katherine Graingerová | Austrálie Austrálie Kerry Hore Kim Crowová | Polsko Polsko Magdalena Fularczyková Julia Michalská |
2011 | Bled | Spojené království Spojené království Anna Watkinsová Katherine Graingerová | Austrálie Austrálie Kerry Horeová Kim Crowová | Nový Zéland Nový Zéland Fiona Patersonová Anna Reymerová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Litva Litva Donata Vištartaitėová Milda Valčiukaitėová | Nový Zéland Nový Zéland Fiona Bourke Zoe Stevensonová | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová Julija Bičyková |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Fiona Bourkeová Zoe Stevensonová | Polsko Polsko Magdalena Fularczyková Natalia Madajová | Austrálie Austrálie Olympia Alderseyová Sally Kehoeová |
2015 | Aiguebelette | Nový Zéland Nový Zéland Eve MacFarlaneová Zoe Stevensonová | Řecko Řecko Aikaterini Nikolaidouová Sofia Asoumanakiová | Německo Německo Julia Lierová Mareike Adamsová |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Nový Zéland Nový Zéland Brooke Donoghueová Olivia Loeová | USA USA Meghan O'Learyová Ellen Tomeková | Austrálie Austrálie Olympia Alderseyová Madeleine Edmundsová |
2018 | Plovdiv | Litva Litva Milda Valčiukaitė Ieva Adomavičiūtė | Nový Zéland Nový Zéland Brooke Donoghueová Olivia Loeová | USA USA Meghan O'Learyová Ellen Tomeková |
2019 | Ottensheim | Nový Zéland Nový Zéland Brooke Donoghueová Olivia Loeová | Rumunsko Rumunsko Nicoleta-Ancuţa Bodnarová Simona Radișová | Nizozemsko Nizozemsko Roos de Jongová Lisa Scheenaardová |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Rumunsko Rumunsko Ancuța Bodnar Simona Radiș | Nizozemsko Nizozemsko Roos de Jong Laila Youssifou | Irsko Irsko Sanita Pušpure Zoe Hyde |
2023 | Bělehrad | Rumunsko Rumunsko Ancuța Bodnarová Simona Radișová | Litva Litva Donata Karalienė Dovile Rimkutė | USA USA Kristina Wagnerová Sophia Vitasová |
Párová čtyřka
- Poprvé na MS 1985.
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1985 | Hazewinkel | Východní Německo Východní Německo Ramona Balthasarová Birgit Peterová Jutta Hampeová-Behrendtová Kristina Mundtová-Richterová | Sovětský svaz Sovětský svaz Antonina Machinová Natalia Grigorjevová Jelena Chlopcevová Jelena Matijevská | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Anișoara Bălanová Veronica Cochelea Anișoara Sorohanová Maricica Țăranová |
1986 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Kerstin Försterová-Pielothová Birgit Peterová Kerstin Hinzeová Jana Sorgersová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Anișoara Bălanová Doina Ciucanu-Robu Anișoara Sorohanová Maricica Țăranová | Nizozemsko Nizozemsko Marijke Zeekantová Marjan Pentenga Nicolette Wesselová Jos Compaanová |
1987 | Kodaň | Východní Německo Východní Německo Kerstin Försterová Birgit Peterová Jutta Behrendtová Jana Sorgersová | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Pavlina Alexandrovová Krasimira Točevová Galina Jahorovová Mariana Jankulovová | Sovětský svaz Sovětský svaz Světlana Masijová Marina Žukovová Irina Kalimbetová Antonina Machinová |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Kathrin Boronová Sybille Schmidtová Jutta Hampeová Jana Thiemeová | Sovětský svaz Sovětský svaz Natalia Kvašová Marija Omeljanovičová Světlana Mazijová Irina Kalimbetová | Bulharsko Bulharsko Pavlina Alexandrovová Magdalena Georgievová Galina Jahorovová Krasmira Dobrevová Toševová |
1990 | Lake Barrington | Východní Německo Východní Německo Kerstin Koeppenová Claudia Krügerová Sybille Schmidtová Jana Rauová-Sorgersová | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Chlopcevová Světlana Mazijová Marija Omeljanovičová Sarija Zakirovová | Československo Československo Hana Kafková Iva Mikolová Martina Šefčíková Irena Soukupová |
1991 | Vídeň | Německo Německo Kerstin Köppenová Claudia Krügerová Sybille Schmidtová Jana Sorgersová-Rauová | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Chlopcevová Marija Omeljanovičová Taťána Ustjužaninová Mira Vaganovová | Rumunsko Rumunsko Constanța Burcică Anișoara Bălanová Doina Ignatová Fanica Costea |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Čína Čína Mianying Cao Xiaoli Gu Xirong Liu Xiuyun Zhang | Německo Německo Daniela Molleová Kerstin Müllerová Kristina Mundtová Angela Schusterová | USA USA Ruth Davidonová Serena Eddyová-Moultonová Michelle Knoxová-Zaloonová Monica Tranelová-Michiniová |
1994 | Indianapolis | Německo Německo Kerstin Köppenová Kristina Mundtová-Richterová Katrin Rutschowová Jana Sorgersová | Čína Čína Mianying Cao Xirong Liu Xiuyun Zhang Guifeng Zhao | Ukrajina Ukrajina Svitlana Maziy Dina Miftakhutdynova Olena Ronzhyna Tetiana Ustiuzhanina |
1995 | Tampere | Německo Německo Kerstin Köppenová Katrin Rutschowová Jana Sorgersová Jana Thiemeová | Kanada Kanada Laryssa Biesenthalová Kathleen Heddleová Marnie McBeanová Diane O'Grady | Nizozemsko Nizozemsko Nelleke Penninxová Eeke van Nesová Anita Meilandová Irene Eijsová |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Německo Německo Kathrin Boronová Kerstin Köppenová Manuela Lutzeová Jana Thiemeová | Dánsko Dánsko Ulla Hansenová Wernerová Sarah Lauritzenová Dorthe Pedersenová Stinne Petersenová | Ukrajina Ukrajina Inna Frolovová Svitlana Mazii Dina Miftakhutdinova Olena Morozova-Ronzhina |
1998 | Kolín nad Rýnem | Německo Německo Kathrin Boronová Manuela Lutze Jana Thieme Christiane Willová | Rusko Rusko Oksana Dorodnovová Julija Levinová Larisa Merková Inna Mojsejevová | Austrálie Austrálie Marina Hatzakisová Sally Newmarchová Jane Robinsonová Bronwyn Roye |
1999 | Catharines | Německo Německo Maren Derlienová Meike Eversová Kerstin Kowalski Manuela Lutzeová | Ukrajina Ukrajina Jana Kramarenko Svitlana Mazij Tatyana Osutuzhanina Olena Morozova-Ronzhina | Rusko Rusko Oxana Dorodnovová Julia Levinová Larisa Merková Olga Samulenková |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Německo Německo Peggy Waleská Marita Scholzová Manuela Lutzeová Manja Kowalská | Nový Zéland Nový Zéland Sonia Waddellová Paula Twiningová Caroline Eversová-Swindellová Georgina Eversová-Swindellová | USA USA Sarah Jonesová Carol Skricki Hilary Gehmanová Laura Rauchfussová |
2002 | Sevilla | Německo Německo Peggy Waleská Marita Scholzová Manuela Lutzeová Kerstin El Qalqili-Kowalski | Dánsko Dánsko Astrid Jespersenová Sarah Lauritzenová Dorthe Pedersenová Majbrit Nielsenová | Bělorusko Bělorusko I. Jansen-Zakhareuskaya Volha Berazniova Jekatěrina Karstenová Maryia Varona |
2003 | Milán | Austrálie Austrálie Jane Robinsonová Dana Faleticová Kerry Hore Amber Bradley | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová Yuliya Bichyk Volha Berazniova Maryia Varona | | Německo Německo Peggy Waleská Marita Scholzová Manuela Lutzeová Kerstin El Qalqili-Kowalski |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Spojené království Spojené království Rebecca Romerová Sarah Wincklessová Frances Houghtonová Katherine Graingerová | Německo Německo Britta Oppeltová Susanne Schmidtová Kathrin Boronová Stephanie Schillerová | Rusko Rusko Olga Samulenková Oksana Dorodnovová Larisa Merková Irina Fedotovová |
2006 | Eton Lake | Spojené království Spojené království Debbie Floodová Sarah Winckless Frances Houghton Katherine Grainger | Austrálie Austrálie Catriona Sensová Sonia Millsová Dana Faleticová Sally Kehoe | Německo Německo Christiane Huthová Magdalena Schmudeová Jeannine Hennickeová Stephanie Schillerová |
2007 | Mnichov | Spojené království Spojené království Annabel Vernonová Debbie Floodová Frances Houghtonová Katherine Graingerová | Německo Německo Kathrin Boronová Manuela Lutzeová Britta Oppeltová Stephanie Schillerová | Čína Čína Tang Bin Xi Aihua Ťin C’-wej Feng Guixin |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Ukrajina Ukrajina Světlana Spirjuchová Taťána Kolesniková Anastasija Koženkovová Jana Dementěvová | USA USA Megan Walshová Stesha Carle Sarah Trowbridge Kathleen Bertková | Německo Německo Annekatrin Thieleová Peggy Waleská Stephanie Schillerová Christiane Huthová |
2010 | Karapiro | Spojené království Spojené království Debbie Floodová Beth Rodfordová Frances Houghtonová Annabel Vernonová | Ukrajina Ukrajina Kateryna Tarasenková Olena Buryaková Anastasija Koženkovová Yana Dementieva | Německo Německo Britta Oppeltová Carina Baerová Tina Mankerová Julia Richterová |
2011 | Bled | Německo Německo Julia Richterová Tina Mankerová Stephanie Schillerová Britta Oppeltová | USA USA Stesha Carleová Natalie Dellová Adrienne Martelliová Megan Kalmoeová | Nový Zéland Nový Zéland Sarah Grayová Louise Trappittová Fiona Bourkeová Eve MacFarlaneová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Německo Německo Annekatrin Thieleová Carina Bärová Julia Richterová Britta Oppeltová | Kanada Kanada Emily Cameronová Katharine Goodfellowová Carling Zeemanová Antje von Seydlitz-Kurzbachová | Polsko Polsko Sylwia Lewandowská Joanna Leszczynská Magdalena Fularczyková Natalia Madajová |
2014 | Amsterdam | Německo Německo Annekatrin Thieleová Carina Bärová Julia Lierová Lisa Schmidlaová | Čína Čína Jiang Yan Shen Xiaoxing Lü Yang Zhang Xinyue | USA USA Grace Latzová Tracy Eisserová Olivia Coffeyová Felice Muellerová |
2015 | Aiguebelette | USA USA Amanda Elmore Tracy Eisserová Megan Kalmoe Olivia Coffey | Německo Německo Annekatrin Thieleová Carina Baerová Marie-Catherine Arnoldová Lisa Schmidlaová | Nizozemsko Nizozemsko Nicole Beukersová Chantal Achterbergová Inge Janssenová Carline Bouwová |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Nizozemsko Nizozemsko Olivia van Rooijen Inge Janssen Sophie Souwer Nicole Beukers | Polsko Polsko Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann | Spojené království Spojené království Bethany Bryan Mathilda Hodgkins-Byrne Jessica Leyden Holly Nixon |
2018 | Plovdiv | Polsko Polsko Agnieszka Kobus-Zawojska Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann | Německo Německo Marie-Cathérine Arnold Carlotta Nwajide Franziska Kampmann Frieda Hämmerling | Nizozemsko Nizozemsko Olivia van Rooijen Karolien Florijn Sophie Souwer Nicole Beukers |
2019 | Ottensheim | Čína Čína Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | Polsko Polsko Agnieszka Kobus-Zawojska Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann | Nizozemsko Nizozemsko Olivia van Rooijen Inge Janssen Sophie Souwer Nicole Beukers |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Čína Čína Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | Nizozemsko Nizozemsko Nika Johanna Vos Tessa Dullemans Ilse Kolkman Bente Paulis | Spojené království Spojené království Jessica Leyden Lola Anderson Georgina Brayshaw Lucy Glover |
2023 | Bělehrad | Spojené království Spojené království Lauren Henryová Hannah Scottová Lola Andersonová Georgina Brayshawová | Nizozemsko Nizozemsko Roos de Jongová Tessa Dullemansová Laila Youssifouová Bente Paulisová | Čína Čína Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong |
Dvojka bez kormidelníce
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Marilena Ghita Cornelia Neascu | Východní Německo Východní Německo Renate Bänschová Bergit Heinzeová | Sovětský svaz Sovětský svaz Janina Čigovská Ruta Weinzergová |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Sabine Dähneová Angelika Noacková | Sovětský svaz Sovětský svaz Janina Čigovská Ruta Weinzergová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Marilena Ghita Marlene Predescu |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Sabine Dähneová Angelika Noacková | Nizozemsko Nizozemsko Karin Abma Joke Dierdorpová | Kanada Kanada Elizabeth Craigová Susan Antoftová |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Cornelia Klierová Ute Steindorfová | Kanada Kanada Elizabeth Craigová Susan Antoftová | Nizozemsko Nizozemsko Joke Dierdorpová Karin Abma |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Ute Steindorfová Cornelia Klierová-Bügelová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Florica Silaghi Elena Horvatová | Polsko Polsko Małgorzata Dłużewská Czesława Kościańská |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Východní Německo Východní Německo Iris Rudolphová Sigrid Andersová | Kanada Kanada Elizabeth Craigová Patricia Smithová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arba Elena Horvatová |
1982 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Silvia Fröhlichová-Arndtová Marita Sandigová-Gaschová | Polsko Polsko Małgorzata Dłużewská Czesława Kościańská | Kanada Kanada Elizabeth Craigová Patricia Smithová |
1983 | Duisburg | Východní Německo Východní Německo Marita Sandigová-Gaschová Silvia Fröhlichová-Arndtová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arba Elena Horvatová | Kanada Kanada Patricia Smithová Elizabeth Craigová |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arba Elena Horvatová | USA USA Sherri Cassuto Susan Broome | Východní Německo Východní Německo Kerstin Toussaintová Ramona Heinová |
1986 | Nottingham | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arba Olga Homeghi | Sovětský svaz Sovětský svaz Galina Stěpanovová Marina Pegovová | Východní Německo Východní Německo Kathrin Haackerová Martina Waltherová |
1987 | Kodaň | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arba Olga Homeghi | Východní Německo Východní Německo Kathrin Haackerová Ute Wildová | Sovětský svaz Sovětský svaz Marina Pegovová Naděžda Sugaková |
1988 | Milán | závod nebyl na programu | ||
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Kathrin Haackerová Judith Zeidlerová | Rumunsko Rumunsko Doina Snepová-Balanová Marioara Curelea | Západní Německo Západní Německo Stefani Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová |
1990 | Lake Barrington | Západní Německo Západní Německo Stefanie Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová-Althoffová | USA USA Stephanie Maxwellová-Piersonová Anna Seatonová | Východní Německo Východní Německo Ina Justhová Birte Siechová |
1991 | Vídeň | Kanada Kanada Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | Německo Německo Stefani Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová | Spojené království Spojené království Miriam Battenová Fiona Freckletonová |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Francie Francie Hélène Cortinová Christine Gosseová | Austrálie Austrálie Alison Daviesová Victoria Toogoodová | USA USA Elizabeth McCaggová Mary McCaggová |
1994 | Indianapolis | Francie Francie Hélène Cortinová Christine Gosseová | Rumunsko Rumunsko Iulia Bobeică-Bulie Elisabeta Lipă | Austrálie Austrálie Carmen Klompová-Wearneová Anna Ozolinsová |
1995 | Tampere | Austrálie Austrálie Kate Slatterová Megan Stillová | USA USA Karen Kraftová Missy Schwenová-Ryanová | Francie Francie Celine Cuisantová-Garciaová Christine Gosseová |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Kanada Kanada Alison Kornová Emma Robinsonová | Rumunsko Rumunsko Veronica Cochelea Georgeta Damianová | Rusko Rusko Albina Ligatčevová Vera Počitajevová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Kanada Kanada Alison Kornová Emma Robinsonová | Spojené království Spojené království Cath Bishopová Dot Blackie | USA USA Amy Marie Martinová Linda Millerová |
1999 | Catharines | Kanada Kanada Theresa Luke Emma Robinsonová | Německo Německo Elke Hiplerová Kathleen Naseová | Austrálie Austrálie Kate Slatterová Rachael Taylorová |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Viorica Susanuová | Bělorusko Bělorusko Olga Tratsevskaya Yuliya Bichyk | Kanada Kanada Jacqui Cooková Karen Clarková |
2002 | Sevilla | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Viorica Susanuová | Kanada Kanada Jacqui Cooková Karen Clarková | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Natallia Helakh |
2003 | Milán | Spojené království Spojené království Katherine Graingerová Cath Bishopová | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Natallia Helakh | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Viorica Susanuová |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Nový Zéland Nový Zéland Juliette Haighová Nicky Colesová | Austrálie Austrálie Sarah Outhwaite Natalie Bale | Rusko Rusko Vera Potčitajevová Valerija Starodubrovská |
2006 | Eton Lake | Kanada Kanada Darcy Marquardtová Jane Rumballová | Nový Zéland Nový Zéland Juliette Haighová Nicky Colesová | Německo Německo Nicole Zimmermanová Elke Hiplerová |
2007 | Mnichov | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Natallia Helakh | Německo Německo Nicole Zimmermannová Elke Hiplerová | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damian-Andrunache Viorica Susanuová |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | USA USA Zsuzsanna Francia Erin Cafarová | Rumunsko Rumunsko Camelia Lupascu Nicoleta Albu | Nový Zéland Nový Zéland Emma-Jane Feathery Rebecca Scownová |
2010 | Karapiro | Nový Zéland Nový Zéland Juliette Haighová Rebecca Scownová | Spojené království Spojené království Helen Gloverová Heather Stanningová | USA USA Zsuzsanna Francia Erin Cafarová |
2011 | Bled | Nový Zéland Nový Zéland Juliette Haighová Rebecca Scownová | Spojené království Spojené království Helen Gloverová Heather Stanningová | Austrálie Austrálie Sarah Taitová Kate Hornseyová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Spojené království Spojené království Helen Gloverová Polly Swannová | Rumunsko Rumunsko Roxana Cogianuová Nicoleta Albuová | Nový Zéland Nový Zéland Kayla Prattová Rebecca Scownová |
2014 | Amsterdam | Spojené království Spojené království Helen Gloverová Heather Stanningová | USA USA Megan Kalmoeová Kerry Simmondsová | Nový Zéland Nový Zéland Louise Trappittová Rebecca Scownová |
2015 | Aiguebelette | Spojené království Spojené království Helen Gloverová Heather Stanningová | Nový Zéland Nový Zéland Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | USA USA Felice Muellerová Elle Loganová |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Nový Zéland Nový Zéland Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | USA USA Megan Kalmoeová Tracy Eisserová | Dánsko Dánsko Hedvig Rasmussenová Christina Johansenová |
2018 | Plovdiv | Kanada Kanada Caileigh Filmerová Hillary Janssensová | Nový Zéland Nový Zéland Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | Španělsko Španělsko Anna Boadaová Aina Cidová |
2019 | Ottensheim | Nový Zéland Nový Zéland Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | Austrálie Austrálie Jessica Morrisonová Annabelle McIntyreová | Kanada Kanada Caileigh Filmerová Hillary Janssensová |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Nový Zéland Nový Zéland Grace Prendergast Kerri Williams | Nizozemsko Nizozemsko Ymkje Clevering Veronique Meester | USA USA Madeleine Wanamaker Claire Collins |
2023 | Bělehrad | Nizozemsko Nizozemsko Ymkje Cleveringová Veronique Meesterová | Austrálie Austrálie Jessica Morrisonová Annabelle McIntyreová | Rumunsko Rumunsko Ioana Vrînceanuová Roxana Anghelová |
Dvojskif lehkých vah
- Poprvé na MS 1984
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1984 (ukázková disciplína) | Montréal | Dánsko Dánsko Elisabeth Fraasová Kirsten Jensenová | USA USA Jo Hannafinová Annette Ebsenová-Petersenová | Kanada Kanada Audrey Mowchenko Ellen Gilliesová |
1985 | Hazewinkel | Spojené království Spojené království Linda Clarková Beryl Crockfordová | Západní Německo Západní Německo Brigitte Helmersová Alrun Urbachová | Francie Francie Desiree Decriemová Isabelle Lignanová |
1986 | Nottingham | USA USA Christine Ernstová Carey Sandsová-Mardenová | Spojené království Spojené království Gillian Bondová Carol Ann Woodová | Nizozemsko Nizozemsko Karin Hommersová Ellen Meliesie |
1987 | Kodaň | Kanada Kanada Janice Masonová Heather Hattinová | Belgie Belgie Lucia Focqueová Marie-Anne Vandermoereová | USA USA Carey Sandsová-Mardenová Christine Ernstová |
1988 | Milán | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová Ellen Meliesieová | Francie Francie Christine Liegeoisová Aline Peyratová | Spojené království Spojené království Gillian Bondová Caroline Lucasová |
1989 | Bled | USA USA Carey Sandsová-Mardenová Kristine Karlsonová | Nový Zéland Nový Zéland Phillipa Bakerová-Hoganová Linda De Jongová | Západní Německo Západní Německo Christiane Weberová Alrun Urbachová |
1990 | Lake Barrington | Dánsko Dánsko Ulla Jensenová Regitze Siggaardová | USA USA Holly Brunkovová Lindsay Burnsová | Kanada Kanada Brenda Colbyová Wendy Wiebeová |
1991 | Vídeň | Německo Německo Claudia Waldiová Christiane Weberová | USA USA Lindsay Burnsová Teresa Zarzecznyová | Dánsko Dánsko Elisabeth Fraasová Ulla Jensenová |
1992 | Montréal | Německo Německo Claudia Waldiová Christiane Weberová | Kanada Kanada Michelle Darvillová Colleen Millerová | USA USA Sanya Remmlerová-Suddethová Teresa Zarzecznyová |
1993 | Račice | Kanada Kanada Colleen Millerová Wendy Wiebeová | Čína Čína Fei Li Fang Wang | Nizozemsko Nizozemsko Ellen Meliesieová Cindy Ripová |
1994 | Indianapolis | Kanada Kanada Colleen Millerová Wendy Wiebeová | Čína Čína Shaoyan Ou Aifang Zhong | USA USA Lindsay Burnsová Teresa Zarzecznyová |
1995 | Tampere | Kanada Kanada Colleen Millerová Wendy Wiebeová | Dánsko Dánsko Lene Anderssonová Berit Christoffersenová | Německo Německo Michelle Darvillová Ruth Kapsová |
1996 | Motherwell | závod nebyl na programu | ||
1997 | Aiguebelette | Německo Německo Angelika Brandová Michelle Darvillová | Dánsko Dánsko Lene Anderssonová Anna Hellebergová | Rumunsko Rumunsko Angela Alupeiová Camelia Macoviciucová |
1998 | Kolín nad Rýnem | USA USA Christine Smithová-Collinsová Sarah Garnerová | Německo Německo Claudia Blasbergová Karin Stephanová | Rumunsko Rumunsko Angela Alupei-Tamasová Camelia Macoviviucová |
1999 | Catharines | Rumunsko Rumunsko Constanţa Burcicăová Camelia Macoviciucová | USA USA Christine Smithová-Collinsová Sarah Garnerová | Austrálie Austrálie Virginia Leeová Sally Newmarchová |
2000 | Záhřeb | závod nebyl na programu | ||
2001 | Lucern | Německo Německo Janet Raduenzelivá Claudia Blasbergová | Polsko Polsko Katarzyna Demianiuková Ilona Mokronowská | Rumunsko Rumunsko Monica Eremia-Stanová Irina Acsinteová |
2002 | Sevilla | Austrálie Austrálie Sally Causbyová Amber Hallidayová | Německo Německo Janet Radünzelová Claudia Blasbergová | Spojené království Spojené království Helen Caseyová Tracy Langlandsová |
2003 | Milán | Německo Německo Marie-Louise Draegerová Claudia Blasbergová | Austrálie Austrálie Sally Causbyová Amber Hallidayová | Rumunsko Rumunsko Constanţa Burcicăová Camelia Mihalceaová |
2004 | Banyoles | závod nebyl na programu | ||
2005 | Kaizu | Německo Německo Daniela Reimerová Marie-Louise Drägerová | USA USA Renee Hykelová Julia Nicholsová | Finsko Finsko Sanna Sténová Minna Nieminenová |
2006 | Eton Lake | Čína Čína Dongxiang Xu Shimin Yan | Austrálie Austrálie Marguerite Houstonová Amber Hallidayová | Řecko Řecko Chrysi Biskitziová Alexandra Tsiavouová |
2007 | Mnichov | Austrálie Austrálie Amber Hallidayová Marguerite Houstonová | Finsko Finsko Sanna Sténová Minna Nieminenová | Dánsko Dánsko Katrin Olsenová Juliane Rasmussenová Německo Německo Berit Carowová Marie-Louise Draegerová |
2008 | Ottensheim | závod nebyl na programu | ||
2009 | Poznaň | Řecko Řecko Christina Giazitzidouová Alexandra Tsiavouová | Polsko Polsko Magdalena Kemnitzová Agnieszka Rencová | Spojené království Spojené království Hester Goodsellová Sophie Hoskingová |
2010 | Karapiro | Kanada Kanada Lindsay Jennerichová Tracy Cameronová | Německo Německo Daniela Reimerová Anja Noskeová | Řecko Řecko Christina Giazitzidouová Alexandra Tsiavouová |
2011 | Bled | Řecko Řecko Christina Giazitzidouová Alexandra Tsiavouová | Kanada Kanada Lindsay Jennericová Patricia Obeeová | Spojené království Spojené království Hester Goodsellová Sophie Hoskingová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | Itálie Itálie Laura Milaniová Elisabetta Sancassaniová | USA USA Kristin Hedstromová Kathleen Bertková | Německo Německo Lena Müllerová Anja Noskeová |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Sophie MacKenzieová Julia Edwardová | Kanada Kanada Lindsay Jennerichová Patricia Obeeová | Čína Čína Chuang Wen-i Pchan Tan-tan |
2015 | Aiguebelette | Nový Zéland Nový Zéland Sophie Mackenzieová Julia Edwardová | Spojené království Spojené království Katherine Copelandová Charlotte Taylorová | Jižní Afrika Jižní Afrika Ursula Groblerová Kirsten McCannová |
2016 | Rotterdam | závod nebyl na programu | ||
2017 | Sarasota | Rumunsko Rumunsko Ionela-Livia Lehaciová Gianina Beleagaová | Nový Zéland Nový Zéland Zoe McBrideová Jackie Kiddleová | USA USA Emily Schmiegová Michelle Sechserová |
2018 | Plovdiv | Rumunsko Rumunsko Ionela-Livia Cozmiucová Gianina Beleagăová | USA USA Emily Schmiegová Mary Jonesová | Nizozemsko Nizozemsko Marieke Keijserová Ilse Paulisová |
2019 | Ottensheim | Nový Zéland Nový Zéland Zoe McBrideová Jackie Kiddleová | Nizozemsko Nizozemsko Marieke Keijserová Ilse Paulisová | Spojené království Spojené království Emily Craigová Imogen Grantová |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Spojené království Spojené království Emily Craig Imogen Grant | USA USA Mary Reckford Michelle Sechser | Irsko Irsko Aoife Casey Margaret Cremen |
2023 | Bělehrad | Spojené království Spojené království Emily Craigová Imogen Grantová | USA USA Michelle Sechserová Mary Jonesová | Rumunsko Rumunsko Mariana-Laura Dumitruová Ionela Cozmiucová |
Čtyřka bez kormidelníce
- Poprvé v roceMS 1989
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1989 | Bled | Východní Německo Východní Německo Christiane Harzendorfová Ina Justhová Annegret Strauchová Ute Wildová | Čína Čína Mien-jing Cchao Ja-tung Chu Si-žung Liou Šou-jing Čou | Rumunsko Rumunsko Adriana Bazonová Mihaela Armăşescu Livia Leonte Veronica Necula |
1990 | Lake Barrington | Rumunsko Rumunsko Doina Snepová-Balanová Iulia Bobeica-Bulie Marioara Curela Doina Ciucanu-Robu | Západní Německo Západní Německo Silvia Doerdelmannová Meike Hollaenderová Gabriele Mehlová Cerstin Petersmannová | Východní Německo Východní Německo Jeanette Barthová Antje Franková Kathrin Haackerová Judith Ungemachová-Zeidlerová |
1991 | Vídeň | Kanada Kanada Kirsten Barnesová Jennifer Doey Jessica Monroe Brenda Taylorová | USA USA Shelagh Donohoe Cynthia Eckertová Stephanie Maxwellová-Piersonová Anna Seatonová | Německo Německo Kathrin Haackerová Gabriele Mehlová Cerstin Petersmannová Judith Zeidlerová |
1992 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1993 | Račice | Čína Čína Yan-Hua Jing Jia-Yun Pei Shujuan Wang Yaxian Zhu | USA USA Amy Fullerová Melissa Iversonová Anne Kakela Katherine Scanlonová Lewisová | Kanada Kanada Shannon Crawfordová Julie Jespersenová Plattová Kelly Mahonová Emma Robinsonová |
1994 | Indianapolis | Nizozemsko Nizozemsko Femke Boelenová Elien Meijerová Muriel van Schilfgaarde Rita de Jongová | USA USA Catriona Fallonová Amy Fullerová Anne Kakela Monica Tranelová-Michiniová | Austrálie Austrálie Alison Daviesová Kate Slatterová Megan Stillová Victoria Toogoodová |
1995 | Tampere | USA USA Cindy Brooksová Melissa Iversonová Lianne Nelsonová Katherine Scanlonová Lewisová | Německo Německo Gerte Johnová Doreen Martinová Dana Pyritzová Anke Weilerová | Bělorusko Bělorusko Tamara Dawydenko Irina Gribko Natalja Stasiuk Marina Snak |
1996 | Motherwell | USA USA Emily Dirksenová Sara Fieldová Amy Turnerová Rosana Zegarra | Rumunsko Rumunsko Liliana Gafencuová Doina Ignatová Elisabeta Lipă Marioara Ciobanu-Popescu | Německo Německo Claudia Barthová Gerte Johnová Doreen Martinová Lenka Wechová |
1997 | Aiguebelette | Spojené království Spojené království Alex Beeverová Lisa Eyre Elizabeth Henshilwoodová Sue Walkerová | Rumunsko Rumunsko Doina Ignatová Ioana Olteanu Doina Spircu-Craciunová Anca Tanase | Německo Německo Anna Coenenová Pia Coenenová Kristina Erbe Elke Hiplerová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Ukrajina Ukrajina Yevgeniia Andreieva Tatyana Fesenko Nina Proskura Tetyana Savchenko | Kanada Kanada Buffy-Lynne Williamsová-Alexanderová Laryssa Biesenthalová Marnie McBeanová Kubet Westonová | Nizozemsko Nizozemsko Tessa Zwolle-Appeldoorn Nelleke Penninxová Carin Ter Beeková Christine Vinková |
1999 | Catharines | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Elena Mikulitch Olga Tratsevskaya Marina Znak | Německo Německo Sandra Goldbachová Marita Scholzová Mira Van Daelenová Sonja Van Daelenová | USA USA Sara Fieldová Tristine Glicková Wendy Wilburová Maite Urtasunová |
2000 | Záhřeb | Bělorusko Bělorusko Iryna Bazyleuskaya Natallia Helakh Olga Tratsevskaya Marina Znak | Polsko Polsko Aneta Belková Honorata Motylewská Iwona Tybinkowská Iwona Zygmuntová | Rumunsko Rumunsko Mariorara Ciobanu-Popescu Crina Serediucová Doina Spircuová-Craciunová Aurica Barascu-Chirita |
2001 | Lucern | Austrálie Austrálie Jane Robinsonová Julia Wilsonová Jo Lutzová Victoria Robertsová | Nový Zéland Nový Zéland Jackie Abrahamová-Lawrieová Kate Robinsonová Rochelle Saundersová Nicola Colesová | Nizozemsko Nizozemsko Christine Vinková Carin ter Beeková Anneke Venema Femke Dekkerová |
2002 | Sevilla | Austrálie Austrálie Kristina Larsenová Jodi Winterová Rebecca Sattinová Victoria Robertsová | Kanada Kanada Roslin McLeodová Rachelle de Jongová Darcy Marquardtová Paulina Van Roesselová | Čína Čína Guifeng Zhao Cuiping Yang Huanling Cong Xueling Feng | |
2003 | Milán | USA USA Liane Malcosová Whitney Webberová Caryn Daviesová Wendy Wilburová | Nizozemsko Nizozemsko Sarah Siegalaarová Laura Posthuma Annemarieke van Rumptová Helen Tangerová | Německo Německo Ulrike Stadlmayrová Dana Pyritzová Sandra Goldbachová Manuela Zanderová |
2004 | Banyoles | Francie Francie Marjolaine Rossitová Celia Foulonová Audrey Galyová Marie Le Nepvouová | Rusko Rusko Valeria Starodubrovská Julia Inozemcevová Natalia Melnikovová Vera Počitajevová | Bělorusko Bělorusko Iryna Bazyleuskaya Natallia Lialina Tamara Samakhvalava Hanna Nakhayeva |
2005 | Kaizu | Austrálie Austrálie Robyn Selby Smithová Emily Martinová Pauline Frasca Kate Hornsey | Německo Německo Mandy Emmrichová Wilma Dresselová Kerstin Naumannová Christiane Hölzelová | Bělorusko Bělorusko Natallia Haurylenka Volha Plashkova Tatsina Narelik Maryia Brel |
2006 | Eton Lake | Austrálie Austrálie Robyn Selby Smithová Jo Lutzová Amber Bradley Kate Hornsey | Čína Čína Fei Yu Meng Li Tong Li Xiuhua Luo | USA USA Portia Johnsonová Erin Cafarová Esther Lofgrenová Rachel Jeffersová |
2007 | Mnichov | USA USA Portia McGee Erin Cafarová Rachel Jeffersová Megan Dirkmaatová | Německo Německo Nina Wengertová Nadine Schmutzlerová Kerstin Naumannová Silke Guentherová | Austrálie Austrálie Phoebe Stanley Katelyn Gray Emily Martinová Victoria Robertsová |
2008 | Ottensheim | Bělorusko Bělorusko Hanna Nakhayeva Volha Shcharbachenia Natallia Helakh Yuliya Bichyk | USA USA Karen Colwellová Stesha Carle Sarah Trowbridge Esther Lofgrenová | Dánsko Dánsko Maria Pertlová Lisbet Jakobsenová Fie Graugaardová Lea Jakobsenová |
2009 | Poznaň | Nizozemsko Nizozemsko Chantal Achterbergová Nienke Kingma Carline Bouwová Femke Dekkerová | USA USA Amanda Polková Jamie Redmanová Eleanor Loganová Esther Lofgrenová | Kanada Kanada Sarah Waterfieldová Sandra Kisilová Jennifer Tutersová Emma Darlingová |
2010 | Karapiro | Nový Zéland Nový Zéland Chantal Achterbergová Nienke Kingma Carline Bouwová Femke Dekkerová | Austrálie Austrálie Sarah Heardová Sarah Cooková Pauline Frasca Kate Hornsey | USA USA Mara Allenová Grace Luczaková Adrienne Martelli Alison Coxová |
2011 | Bled | USA USA Sarah Zelenková Kara Kohlerová Emily Reganová Sara Hendershotová | Austrálie Austrálie Peta Whiteová Renee Chattertonová Pauline Frascaová Kate Hornseyová | Nizozemsko Nizozemsko Wianka Van Dorpová Olivia van Rooijenová Elisabeth Hogerwerfová Femke Dekkerová |
2012 | Plovdiv | závod nebyl na programu | ||
2013 | Čchungdžu | USA USA Emily Huelskampová Olivia Coffey Tessa Gobbo Felice Muellerová | Kanada Kanada Sarah Blacková Christine Roperová Natalie Mastracci Cristy Nurse | Austrálie Austrálie Hannah Vermeerschová Alexandra Haganová Charlotte Sutherland Lucy Stephanová |
2014 | Amsterdam | Nový Zéland Nový Zéland Kayla Prattová Kelsey Bevanová Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | USA USA Susan Franciaová Emily Reganová Tessa Gobbová Adrienne Martelliová | Čína Čína He Sihui Miao Tian Zhang Min Zhang Huan |
2015 | Aiguebelette | USA USA Kristina O'Brienová Grace Latzová Adrienne Martelli Grace Luczaková | Spojené království Spojené království Rebecca Chinová Karen Bennettová Lucinda Gooderhamová Holly Nortonová | Čína Čína Jin Ta-meng Čcheng Wen-ťing I Li-čchin Jü Ťing |
2016 | Rotterdam | Spojené království Spojené království Fiona Gammondová Donna Etiebetová Holly Nixonová Holly Nortonová | USA USA Molly Bruggemanová Emily Huelskampová Corinne Schoellerová Kristine O'Brienová | Německo Německo Melanie Hansenová Ronja Schütteová Charlotte Reinhardtová Lea-Kathleen Kühneová |
2017 | Sarasota | Austrálie Austrálie Lucy Stephanová Katrina Werryová Sarah Haweová Molly Goodmanová | Polsko Polsko Olga Michalkiewiczová Joanna Dittmannová Monika Ciaciuchová Maria Wierzbowska | Rusko Rusko Elena Oriabinskaia Anastasia Tikhanova Ekaterina Potapova Alevtina Savkina |
2018 | Plovdiv | USA USA Madeleine Wanamakerová Erin Boxbergerová Molly Bruggemanová Erin Reelicková | Austrálie Austrálie Lucy Stephanová Katrina Werryová Sarah Haweová Molly Goodmanová | Rusko Rusko Ekaterina Sevostianova Anastasia Tikhanova Ekaterina Potapova Elena Oriabinskaia |
2019 | Ottensheim | Austrálie Austrálie Olympia Alderseyová Katrina Werryová Sarah Haweová Lucy Stephanová | Nizozemsko Nizozemsko Ellen Hogerwerfová Karolien Florijnová Ymkje Cleveringová Veronique Meesterová | Dánsko Dánsko Ida Jacobsenová Frida Sanggaard Nielsenová Hedvig Rasmussenová Christina Johansenová |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Spojené království Spojené království Heidi Long Rowan McKellar Samantha Redgrave Rebecca Shorten | Nizozemsko Nizozemsko Marloes Oldenburg Benthe Boonstra Hermine Catherine Drenth Tinka Offereins | Austrálie Austrálie Lucy Stephan Katrina Werry Bronwyn Cox Annabelle McIntyre |
2023 | Bělehrad | Nizozemsko Nizozemsko Marloes Oldenburgová Hermijntje Drenthová Tinka Offereinsová Benthe Boonstraová | Rumunsko Rumunsko Mădălina Bereșová Maria Tivodariuová Magdalena Rusuová Amalia Bereșová | Spojené království Spojené království Heidi Longová Rowan McKellarová Helen Gloverová Rebecca Shortenová |
Čtyřka bez kormidelníce lehkých vah
- Poprvé na MS 1984 jako (ukázková disciplína).
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1984 | Montréal | Západní Německo Západní Německo Beatriz Kellerová Evelyn Herweghová Regina Mayerová Claudia Engelsová | USA USA Cecily Croftová Margaret Gordonová Linda Gillettová Elaine Stanley | USA USA Gillian Hodgesová Sandy Kendallová Drister Fowksová Carey Sandsová-Mardenová |
1985 | Hazewinkel | Západní Německo Západní Německo Monika Wolfová Sonja Petriová Claudia Engelsová Evelyn Herweghová | USA USA Sandy Kendallová Jennifer Marronová Marise Widmerová Charlotte Hollingsová | Austrálie Austrálie Denise Rennexová Karin Riedelová Amanda Crossová Gayle Toogoodová |
1986 | Nottingham | USA USA Carolyn Mehaffey Sandy Kendallová Mandy Kowalová Ann Martinová | Spojené království Spojené království Alexa Forbesová Gillian Hodgesová Linda Clarková Judith Burne | Západní Německo Západní Německo Claudia Engelsová Ute Zobeleyová Sonja Petriová Evelyn Herweghová |
1987 | Kodaň | USA USA Sandy Kendallová Lindsay Burnsová Angela Herronová Mandy Kowalová | Západní Německo Západní Německo Evelyn Herweghová Christiane Zimmerová Sonja Petriová Monika Wolfová | Čína Čína Dongling Yan Jun Long Hantao Luo Xiange Zhang |
1988 | Milán | Čína Čína Meilan Zeng Huajie Zhang Zhi-Ai Lin Sanmei Liang | Austrálie Austrálie Brigid Cassellsová Leeanne Whitehouse Marina Cade Justine Carrolová | Západní Německo Západní Německo Christiane Zimmerová Claudia Waldiová Sonja Petriová Kathrin Schmacková |
1989 | Bled | Čína Čína San-mej Liang Mej-lan Ceng Chua-ťie Čang Č'-aj Lin | Spojené království Spojené království Sue Key Rachel Hirstová Joanna Tochová Katharine Brownlowová | Západní Německo Západní Německo Karin Zobeleyová Cornelia Cichyová Ute Zobeleyová Claudia Engelsová |
1990 | Lake Barrington | Kanada Kanada Jill Bloisová Colleen Millerová Diana Sinnage Rachel Starrová | Austrálie Austrálie Amanda Crossová Rebecca Joyce Sally Ninhamová Pam Westendorfová-Marshallová | Čína Čína Sanmei Liang Zhi-ai Lin Meilan Zeng Huajie Zhang |
1991 | Vídeň | Čína Čína Fei Li Sanmei Liang Xiaoli Liao Shaoyan Ou | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Katharine Brownlowová Anna Marie Drydenová Claire Daviesová | USA USA Christine Collinsová Ellen Minznerová Alison Shawová Kelly Shermanová |
1992 | Montréal | Austrálie Austrálie Marina Cade Deirdre Fraserová Virginia Lee Liz Mollerová | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Anna Marie Drydenová Tonia Williamsová Claire Daviesová | Kanada Kanada Jill Bloisová Nori Doobenenová Laurie Featherstone Renata Trocová |
1993 | Račice | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Anna Marie Drydenová Jane Hallová Tonia Williamsová | Kanada Kanada Nori Doobenenová Tracy Duncanová Maureen Harrimanová Rachel Starrová | USA USA Barbara Byrne Danika Holbrooková-Harrisová Alexandra Overy Alison Shawová |
1994 | Indianapolis | USA USA Christine Collinsová Danika Holbrooková-Harrisová Charlotte Hollingsová Linda Muri | Spojené království Spojené království Jane Brownlessová Annamarie Hallová Annamarie Stapletonová Tonia Williamsová | Čína Čína Yahong Ding Fei Li Xiaoli Liao Fang Wang |
1995 | Tampere | USA USA Barbara Byrne Linda Muri Whitney Postová Sarah Simmonsová | Spojené království Spojené království Juliet Machanová Robyn Morrisová Jo Nitschová Rachel Woolfová | Německo Německo Janet Radünzelová Gunda Reimersová Jutta Schaustenová Gaby Schulzová |
1996 | Motherwell | Čína Čína Bili Liu Mei Ling Liu Fang Wang Aifang Zhong | Spojené království Spojené království Patricia Corlessová Robyn Morrisová Malindi Myersová Jo Nitschová | USA USA Kari Greenová Julie McCleery Whitney Postová Sarah Simmonsová |
Čtyřka s kormidelníci
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Rosel Nitscheová Angelika Noacková Renate Schlenzigová Sabine Dähneová Christa Karnathová (k) | Nizozemsko Nizozemsko Liesbeth de Bruinová Ingrid Munneke-Dusseldorp Maria Steenmanová Louise de Graaffová M. Kraayenhof (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Marlene Predescu Kabat Avram Chertic Aneta Matei (k) |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Helma Lehmannová Henrietta Doblerová Dagmar Bauerová Irina Müllerová Sabine Brinckerová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Marijka Modevová Reni Jordanovová Liljana Vasevová Ginka Gjurovová Kapka Georgievová (k) | Západní Německo Západní Německo Thea Einöderová Edith Eckbauerová Doris Leifermannová Karin Gondolatschová Susanne Thienelová (k) |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Marion Rohsová Ilona Richterová Katja Rotheová Bärbel Bendiksová Marina Wilkeová (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Raisa Carkovová Valentina Alexejevová Sofia Šurkalovová Nina Abramovová Nina Frolovová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Florica Zamfirová Georgeta Militaru-Mașca Florica Silaghi Elena Avramová Elena Giurcă (k) |
1978 | Karapiro a Kodaň | Východní Německo Východní Německo Kersten Neisserová Angelika Noacková Ute Skorupskiová Marita Sandigová Kirsten Wenzelová (k) | USA USA Carol Brownová Anita DeFrantzová Cozema Crawfordová Nancy Storrsová Hollis Hattonová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Elena Horvatová Florica Silaghi Florica Silaghi Georgeta Militaru-Mașca Aneta Matei (k) |
1979 | Bled | Sovětský svaz Sovětský svaz Valentina Semjonovová Světlana Semjonovová Galina Stěpanovová Marija Fadějevová Nina Čeremisinová (k) | Východní Německo Východní Německo Marita Sandigová Ute Skorupskiová Angelika Noacková Kersten Neisserová Kirsten Wenzelová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Georgeta Militaru-Mașca Florica Silaghi Maria Fricioiu Elena Avramová Aneta Matei (k) |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Sovětský svaz Sovětský svaz Olga Pivovarovová Marina Studněvová Světlana Semjonovová Raisa Doligaidová Nina Čeremisinová (k) | Východní Německo Východní Německo Viola Kestlerová Silvia Fröhlichová-Arndtová Marita Sandigová-Gaschová Romy Saalfeldová Kirsten Wenzelová (k) | USA USA Susan Tuttle Hope Barnesová Shyril O’Steenová Harriet Metcalfová Nanette Bernadou (k) |
1982 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Světlana Semjonovová Valentina Semjonovová Galina Stěpanovová Larisa Savarsinová Nina Čeremisinová (k) | USA USA Kathryn Elliott Keelerová Carol Bowerová Harriet Metcalfová Barbara Kirchová Valerie McClainová-Wardová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Rodica Arbaová Mihaela Armășescuová Aurora Darková Elena Horvatová Cristina Dinuová (k) |
1983 | Duisburg | Sovětský svaz Sovětský svaz Taťána Baškatovová Olga Kaspinová Jelena Chlopcevová Larisa Popovová Maria Zemskovová-Korotkovová (k) | Východní Německo Východní Německo Kerstin Kirstová Kerstin Försterová-Pielothová Cornelia Linseivá Sylvia Schwabeová Andrea Rostová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Stefka Madinová Teodora Lazarovová Margarita Dobčevová Violeta Ninovová Greta Georgievová (k) |
1984 | Montréal | závod nebyl na programu | ||
1985 | Hazewinkel | Východní Německo Východní Německo Kerstin Spittlerová Jutta Abromeitová Steffi Götzeltová Carola Licheyová Daniela Neunastová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Florica Lavricová Maria Fricioiu Chira Apostolová Olga Homeghi Viorica Ioja (k) | Kanada Kanada Lisa Robertsonová Barbara Armbrustová Christina Clarke Patricia Smithová Lesley Thompsonová-Willieová (k) |
1986 | Nottingham | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Doina Bălanová Marioara Trașcă Chira Apostolová Lucia Sauca Viorica Ioja (k) | Východní Německo Východní Německo Kerstin Spittlerová Beatrix Schröerová Corinna Scheidová Carola Licheyová Sylvia Müllerová-Roseová (k) | Kanada Kanada Jane Tregunno Jennifer Wallinga Christina Clarke Patricia Smithová Lesley Thompsonová-Willieová (k) |
1987 | Kodaň | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Valentina Virlanová Marioara Trașcă Adriana Bazonová Veronica Necula Ecaterina Oancia (k) | Východní Německo Východní Německo Birte Siechová Gerlinde Doberschützová Carola Hornigová Martina Waltherová Sylvia Roseová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Manuela Lašilinová Olja Stojčkovová Marijana Stojanovová Daniela Oronovová Sofia Cvetkovová (k) |
- Ukončeno po MS 1987.
Skif lehkých vah
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1984 (ukázková disciplína) | Montréal | Západní Německo Západní Německo Alrun Urbachová | USA USA Barbara Traftonová | USA USA Ann Martinová |
1985 | Hazewinkel | Austrálie Austrálie Adair Fergusonová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Micșa | USA USA Ann Martinová |
1986 | Nottingham | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Sava | Belgie Belgie Rita Defauwová | USA USA Angela Herronová |
1987 | Kodaň | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Sava | Belgie Belgie Rita Defauwová | Itálie Itálie Francesca Bentivogliová |
1988 | Milán | USA USA Kristine Karlsonová | Západní Německo Západní Německo Angela Schusterová | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Sava |
1989 | Bled | USA USA Kristine Karlsonová | Belgie Belgie Rita Defauwová | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová |
1990 | Lake Barrington | Dánsko Dánsko Mette Blochová Jensenová | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | Belgie Belgie Rita Defauwová |
1991 | Vídeň | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | Dánsko Dánsko Mette Bloch Jensenová |
1992 | Montréal | Dánsko Dánsko Mette Blochová Jensenová | Spojené království Spojené království Sue Key | Kanada Kanada Wendy Wiebe |
1993 | Račice | Kanada Kanada Michelle Darvillová | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | Dánsko Dánsko Mette Blochová Jensenová |
1994 | Indianapolis | Rumunsko Rumunsko Constanța Burcică | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová |
1995 | Tampere | Austrálie Austrálie Rebecca Joyce | Francie Francie Catherine Muellerová | Nizozemsko Nizozemsko Annette Bogstra |
1996 | Motherwell | Rumunsko Rumunsko Constanta Burcica | Francie Francie Benedicte Dorfmanová-Luzuyová | USA USA Sarah Garnerová |
1997 | Aiguebelette | USA USA Sarah Garnerová | Francie Francie Bénédicte Dorfmanová-Luzuyová | Švédsko Švédsko Kristina Knejpová Christenssonová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová | Francie Francie Benedicte Dorfmanová-Luzuyová | Argentina Argentina Maria Gariosoainová |
1999 | Catharines | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová | USA USA Lisa Schlenkerová | Argentina Argentina Maria Garisoainová |
2000 | Záhřeb | Finsko Finsko Laila Finska-Bezerra | Německo Německo Angelika Brandová | Irsko Irsko Sinead Jenningsová |
2001 | Lucern | Irsko Irsko Sinead Jenningsová | Nizozemsko Nizozemsko Mirjam ter Beeková | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová |
2002 | Sevilla | Bulharsko Bulharsko Viktorija Dimitrovová | USA USA Lisa Schlenkerová | Španělsko Španělsko Teresa Mas De Xaxars |
2003 | Milán | Kanada Kanada Fiona Milne | Chorvatsko Chorvatsko Mirna Rajle Brođanacová | Německo Německo Janet Raduenzelová |
2004 | Banyoles | Německo Německo Nina Gässlerová | Spojené království Spojené království Jo Hammondová | Finsko Finsko Minna Nieminenová |
2005 | Kaizu | Nizozemsko Nizozemsko Marit van Eupenová | Francie Francie Benedicte Dorfmanová | Španělsko Španělsko Teresa Mas De Xaxars Riverová |
2006 | Eton Lake | Nizozemsko Nizozemsko Marit van Eupenová | Německo Německo Berit Carowová | Španělsko Španělsko Teresa Mas De Xaxars |
2007 | Mnichov | Nizozemsko Nizozemsko Marit van Eupenová | USA USA Jennifer Goldsacková | Kanada Kanada Melanie Koková |
2008 | Ottensheim | Švýcarsko Švýcarsko Pamela Weisshauptová | Irsko Irsko Sinead Jenningsová | Chorvatsko Chorvatsko Mirna Rajle Brodanacová |
2009 | Poznaň | Švýcarsko Švýcarsko Pamela Weisshauptová | Itálie Itálie Laura Milani | Dánsko Dánsko Juliane Rasmussenová |
2010 | Karapiro | Německo Německo Marie-Louise Draegerová | Nový Zéland Nový Zéland Louise Aylingová | Itálie Itálie Laura Milani |
2011 | Bled | Brazílie Brazílie Fabiana Beltrameová | Švýcarsko Švýcarsko Pamela Weisshauptová | Německo Německo Lena Müllerová |
2012 | Plovdiv | Řecko Řecko Alexandra Tsiavou | Rakousko Rakousko Michaela Taupe-Traerová | Bělorusko Bělorusko Alena Kryvašejenková |
2013 | Čchungdžu | Rakousko Rakousko Michaela Taupeová-Traerová | Řecko Řecko Aikaterini Nikolaidouová | Spojené království Spojené království Ruth Walczaková |
2014 | Amsterdam | Belgie Belgie Eveline Pelemanocá | Řecko Řecko Aikaterini Nikolaidouová | USA USA Kathleen Bertková |
2015 | Aiguebelette | Nový Zéland Nový Zéland Zoe McBrideová | Spojené království Spojené království Imogen Walshová | USA USA Kathleen Bertková |
2016 | Rotterdam | Nový Zéland Nový Zéland Zoe McBrideová | Švédsko Švédsko Emma Fredhová | Kanada Kanada Katherine Sauksová |
2017 | Sarasota | Jižní Afrika Jižní Afrika Kirsten McCann | Nizozemsko Nizozemsko Marieke Keijser | USA USA Mary Jones |
2018 | Plovdiv | Francie Francie Laura Tarantola | Itálie Itálie Clara Guerra | Spojené království Spojené království Imogen Grant |
2019 | Ottensheim | Německo Německo Marie-Louise Dräger | Japonsko Japonsko Chiaki Tomita | Spojené království Spojené království Madeleine Arlett |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Rumunsko Rumunsko Ionela-Livia Cozmiuc | Nizozemsko Nizozemsko Martine Veldhuis | Nový Zéland Nový Zéland Jackie Kiddle |
2023 | Bělehrad | Irsko Irsko Siobhán McCrohan | Mexiko Mexiko Kenia Lechuga | USA USA Sophia Luwisová |
Dvojka bez kormidelníce lehkých vah
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1995 | Tampere | USA USA Christine Collinsová Ellen Minznerová | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Jane Hallová | Dánsko Dánsko Kristine Jørgensenová Sharon Thilgreenová |
1996 | Motherwell | USA USA Christine Smithová-Collinsová Ellen Minznerová | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Jane Hallová | Rumunsko Rumunsko Camelia Macoviciucová Maria Sava |
1997 | Aiguebelette | Austrálie Austrálie Eliza Blairová Justine Joyce | USA USA Michelle Borkhuisová Linda Muri | Spojené království Spojené království Caroline Hobsonová Malindi Myersová |
1998 | Kolín nad Rýnem | Spojené království Spojené království Juliet Machanová Jo Nitschová | Argentina Argentina Patricia Conteová Elina Urbanová | USA USA Michelle Borkhuisová Linda Muri |
1999 | Catharines | USA USA Linda Muri Rachel Andersonová | Spojené království Spojené království Jane Hallová Milindi Myersová | Zimbabwe Zimbabwe Nicola Daviesová Jill Lancasterová |
2000 | Záhřeb | Spojené království Spojené království Malindi Myersová Miriam Taylorová | USA USA Stacey Borgmanová Catherine Humbletová | Německo Německo Janet Raduenzelová Gunda Reimersová |
2001 | Lucern | Spojené království Spojené království Sarah Birchová Jo Nitschová | USA USA Suzanne Waltherová Michelle Borkhuisová | Argentina Argentina Patricia Conteová Elina Urbanová |
2002 | Sevilla | Spojené království Spojené království Naomi Ashcroftová Leonie Barronová | Chile Chile Paola Rodriguezová Gallardová Carolina Godoyová Alarconová | Španělsko Španělsko Maria Almuedo Castillo Beatriz Casanueva |
2003 | Milán | Rumunsko Rumunsko Alina Scurtu Mihaela Niga | Spojené království Spojené království Julia Warrenová Michelle Dollimore | Řecko Řecko Elpida Grigoriadouová Angeliki Gkremouová |
- Ukončeno
Párová čtyřka lehkých vah
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1997 | Aiguebelette | Německo Německo Christiane Brandová Nicole Faustová Christine Morawitzová Gunda Reimersová | Kanada Kanada Nathalie Benzingová Brie Ellardová Renata Trocová Samara Walbohmová | Nizozemsko Nizozemsko Hedi Pootová Brechtje van Eijcková Sigrid Winkelhuisová Floortje van Eijcková |
1998 | Kolín nad Rýnem | Německo Německo Nicole Faustová Anna Kleinzová Christine Morawitzová Valerie Viehoffová | USA USA Cassandra Cunninghamová Sara Den Bestenová Cesar Peirano Lisa Schlenkerová | Řecko Řecko Chrysi Biskitziová Angeliki Gkremouová Evangelia Kokkinouová Irini Zoraová |
1999 | Catharines | USA USA Molly Brocková Mary Angie Cumminsová Sara Den Bestenová Sherri Kiklasová | Německo Německo Angelika Brandová Maja Tarmstadtová Anna Kleinzová Christine Morawitzová | Kanada Kanada Nathalie Benzingová Tracy Duncanová Katrina Scottová Renata Trocová |
2000 | Záhřeb | Německo Německo Maja Darmstadtová Michelle Darvillová Anna Kleinzová Karin Stephanová | Austrálie Austrálie Eliza Blairová Sally Causby Amber Halliday Catriona Roachová | Čína Čína Meiyun Tan Yanni Wang Yue Sun Xiujuan Song |
2001 | Lucern | Austrálie Austrálie Catriona Roachová Sally Causby Amber Halliday Josephine Lipsová | USA USA Marny Jaastadová Abigail Cromwellová Jennifer Edwardsová Stacey Borgmanová | Nizozemsko Nizozemsko Mariel Pikkemaatová Maud Klinkersová Aukje Zuidema Hedi Pootová |
2002 | Sevilla | Austrálie Austrálie Zita van de Walle Marguerite Houstonová Miranda Bennettová Hannah Everyová-Hallová | Nizozemsko Nizozemsko Mariel Pikkemaatová Mirjam ter Beeková Judith van Osová Maud Klinkersová | USA USA Anne Finke Abigail Cromwellová Michelle Borkhuisová Wendy Tripicianová |
2003 | Milán | Čína Čína Quan Li Yanping Deng Meiyun Tan Weijuan Zhou | Nizozemsko Nizozemsko Mariel Pikkemaat Danielle Broekhuizen Anne van Drumpt Judith van Os | Austrálie Austrálie Bronwen Watsonová Sally Newmarchová Marguerite Houstonová Miranda Bennettová |
2004 | Banyoles | Čína Čína Yanni Wang Yanping Deng Meiyun Tan Weijuan Zhou | Kanada Kanada Gen Meredithová Sheryl Prestonová Shona Mclarenová Elizabeth Urbachová | USA USA Maria Picone Mary Obidinski Julie Nicholsová Renee Hykelová |
2005 | Kaizu | Kanada Kanada Tracy Cameronová Mara Jonesová Elizabeth Urbachová Melanie Koková | Dánsko Dánsko Kirsten Jepsenová Maria Pertlová Katrin Olsenová Juliane Rasmussenová | Spojené království Spojené království Tanya Brady Lorna Norrisová Hester Goodsellová Naomi Hoogestegerová |
2006 | Eton Lake | Čína Čína Yu Hua Chen Haixia Fan Xuefei Liu Jing | Dánsko Dánsko Kirsten Jepsenová Sine Christiansenová Katrin Olsenová Juliane Rasmussenová | Spojené království Spojené království Laura Ralstonová Lindsay Dicková Hester Goodsellová Sophie Hoskingová |
2007 | Mnichov | Austrálie Austrálie Bronwen Watsonová Miranda Bennettová Alice McNamara Tara Kelly | Spojené království Spojené království Sophie Hoskingová Laura Greenhalghová Mathilde Paulsová Jane Hallová | Čína Čína Jing Liu Jing Jia Hua Yu Shimin Yan |
2008 | Ottensheim | Austrálie Austrálie Ingrid Fengerová Bronwen Watsonová Miranda Bennettová Alice McNamarová | Polsko Polsko Monika Myszková Magdalena Kemnitzová Weronika Dereszová Ilona Mokronowska | USA USA Elizabeth Petersová Wendy Tripicianová Rebecca Smithová Hannah Moore |
2009 | Poznaň | Německo Německo Lena Müllerová Helke Nieschlagová Laura Tibitanzlová Julia Kroegerová | Spojené království Spojené království Stephanie Cullenová Laura Greenhalghová Andrea Dennisová Jane Hallová | USA USA Hillary Saegerová Lindsey Hochmanová Stefanie Sydliková Abelyn Broughtonová |
2010 | Karapiro | Německo Německo Lena Muellerová Daniela Reimerová Anja Noske Marie-Louise Draegerová | USA USA Victoria Burke Kristin Hedstromová Ursula Groblerová Abelyn Broughtonová | Čína Čína Yan Shimin Wang Xinnan Liu Jing Liu Tingting |
2011 | Bled | Spojené království Spojené království Stephanie Cullenová Imogen Walshová Kathryn Twymanová Andrea Dennisová | Čína Čína Pan Dandanová Tang Chanjuan Liu Jing Yan Xiaohua | USA USA Hillary Saegerová Nicole Dinionová Lindsey Hochmanová Katherine Robinsonová |
2012 | Plovdiv | Polsko Polsko Magdalena Kemnitzová Jaclyn Halková Agnieszka Rencová Weronika Dereszová | Dánsko Dánsko Helene Olsenová Sarah Juergensenová Christina Pultzová Sarah Christensenová | Itálie Itálie Giulia Pollini Enrica Marasca Elena Coletti Erika Bello |
2013 | Čchungdžu | Nizozemsko Nizozemsko Mirte Kraaijkampová Maaike Headová Rianne Sigmondová Marie-Anne Frenkenová | USA USA Rachel Stortvedtová Hillary Saegerová Helen Tompkinsová Nancy Milesová | Itálie Itálie Greta Masserano Enrica Marasca Giulia Pollini Eleonora Trivella |
2014 | Amsterdam | Nizozemsko Nizozemsko Mirte Kraaijkampová Elisabeth Woernerová Maaike Headová Ilse Paulisová | Austrálie Austrálie Laura Dunnová Sarah Poundová Maia Simmondsová Hannah Everyová-Hallová | Německo Německo Katrin Thoma Judith Anlaufová Wiebke Heinová Leonie Pieperová |
2015 | Aiguebelette | Německo Německo Katrin Thomová Leonie Pieperová Lena Müllerová Anja Noskeová | Spojené království Spojené království Brianna Stubbsová Ruth Walczaková Emily Craigová Eleanor Piggottová | Nizozemsko Nizozemsko Anne Marie Schonková Mirte Kraaijkampová Elisabeth Woernerová Marie-Anne Frenkenová |
2016 | Rotterdam | Spojené království Spojené království Brianna Stubbsová Emily Craigová Imogen Walshová Eleanor Piggottová | Německo Německo Judith Anlaufová Leonie Pieperová Lena Reussová Katrin Thomaová | Čína Čína Xuan Xulianová Zhang Weixiaoová Zhang Weimiaoová Yan Xiaohuaová |
2017 | Sarasota | Itálie Itálie Asja Maregotto Paola Piazzolla Federica Cesarini Giovanna Schettino | Austrálie Austrálie Amy James Alice Arch Georgia Miansarow Georgia Nesbitt | Čína Čína Xuan Xulian Shen Ling Pan Dandan Chen Fang |
2018 | Plovdiv | Čína Čína Wu Qiang Liang Guoru Chen Fang Pan Dandan | Dánsko Dánsko Trine Toft Andersen Aja Runge Holmegaard Juliane Rasmussen Mathilde Persson | Německo Německo Fini Sturm Caroline Meyer Ladina Meier Anja Noske |
2019 | Ottensheim | Itálie Itálie Giulia Mignemi Greta Martinelli Silvia Crosio Arianna Noseda | Čína Čína Cheng Mengyin Wu Qiang Chen Fang Yuan Xiaoyu | Německo Německo Fini Sturm Vera Spanke Leonie Pieper Leonie Pless |
2021 | Šanghaj | závod zrušen kvůli COVIDU | ||
2022 | Račice | Itálie Itálie GIlaria Corazza iulia Mignemi Silvia Crosio Arianna Noseda | Žádná udělena (nedostatek účastníků) | Žádná udělena (nedostatek účastníků) |
Párová čtyřka s kormidelníci
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1974 | Lucern | Východní Německo Východní Německo Roswietha Reichelová Ursula Wagnerová Jutta Lauová Sybille Tietzeová Liane Buhrová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Ioana Tudoranová Elisabeta Lazărová Doina Bardasová Teodora Boicu Elena Giurcă (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Naděžda Šerbaková Natalia Gorodilovová Valentina Ivčenková Antonina Mariškinová Irina Mojsejenková (k) |
1975 | Nottingham | Východní Německo Východní Německo Roswietha Reichelová Ursula Ungerová Jutta Lauová Anke Grünbergová Liane Buhrová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Iskra Velinovová Verka Alexievová Trajanka Vladimirovová Světlana Ginčevová Stanka Vrakilovová (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Naděžda Šerbaková Valentina Ivčenková Galina Běljajevová Antonina Mariškinová Irina Mojsejenková (k) |
1976 | Villach | závod nebyl na programu | ||
1977 | Amsterdam | Východní Německo Východní Německo Sybille Tietzeová Viola Poleyová Petra Boeslerová Sabine Gustová Elke Rostová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Mosneagu Felicia Afrăsiloaie Aneta Marinová Veronica Juganaru Elena Giurcă (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Rosica Spasovová Anka Bakovová Rumeljana Bončevová Penka Gočevová Anka Georgievová (k) |
1978 | Karapiro a Kodaň | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Anka Bakovová Dolores Nakovová Rosica Spasovová Rumeljana Bončevová Anka Georgijevová (k) | Západní Německo Západní Německo Sabine Reuterová Petra Finkeová Veronika Waltengová Anne Dickmannová Kathrien Plückhahnová (k) | Sovětský svaz Sovětský svaz Reet Palmová Jelena Chlopcevová Olga Vasilčenková Nadeschda Kosotschkina Naděžda Černyšovová (k) |
1979 | Bled | Východní Německo Východní Německo Sybille Tietzeová Christine Röpkeová Jutta Lauová Roswietha Reichelová Liane Buhrová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Anka Bakovová Dolores Nakovová Rumeljana Bončevová Mariana Serbesovová Ani Filipovová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Micșa Aneta Mihaly Sofia Corbanová Veronica Juganaru Elena Giurcă (k) |
1980 | Hazewinkel | závod nebyl na programu | ||
1981 | Mnichov | Sovětský svaz Sovětský svaz Taťána Danilovová Olga Kaspinivá Jelena Chlopcevová Larisa Popovová Maria Zemskovová-Korotkovová (k) | Východní Německo Východní Německo Heidi Westphalová Birka Brandtová-Fenglerová Cornelia Linseová Jutta Schenková-Plochová Jenny Gerberová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Aneta Mihaly Valeria Răcilă Sofia Corbanová Olga Homeghi Ecaterina Oancia (k) |
1982 | Lucern | Sovětský svaz Sovětský svaz Larisa Popovová Jelena Chlopcevová Olga Kaspinová Taťána Baškatovová Maria Zemskovová-Korotkovová (k) | Východní Německo Východní Německo Jutta Hampeová-Behrendtová Heidi Westphalová Cornelia Linseová Jutta Schenková-Plochová Elke Rostová (k) | Rumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika Maria Micșaová Maricica Țăranová Elisabeta Lipăová Sofia Corbanová Ecaterina Oanciaová (k) |
1983 | Duisburg | Sovětský svaz Sovětský svaz Taťána Baškatovová Olga Kaspinová Jelena Chlopcevová Larisa Popovová Maria Zemskovová-Korotkovová (k) | Východní Německo Východní Německo Kerstin Kirstová Kerstin Försterová-Pielothová Cornelia Linseivá Sylvia Schwabeová Andrea Rostová (k) | Bulharská lidová republika Bulharská lidová republika Stefka Madinová Teodora Lazarovová Margarita Dobčevová Violeta Ninovová Greta Georgievová (k) |