Antarabangsa Belgium
Antarabangsa Belgium (Bahasa Inggeris: Belgian International) ialah kejohanan terbuka badminton antarabangsa, yang diadakan sejak 1958 tetapi dalam tempoh yang tidak teratur.
Sejak 2005, Yonex telah menjadi penaja kejohanan itu, yang juga menjadi kejohanan cabaran antarabangsa dalam sirkit kejohanan Badminton Europe.
Tempat
Dalam tempoh 2005-2009, kejohanan itu dianjurkan di pusat sukan dan rekreasi "De Nekker" di Mechelen.
Juara terdahulu
Tahun | Perseorangan lelaki | Perseorangan wanita | Beregu lelaki | Beregu wanita | Beregu campuran |
---|---|---|---|---|---|
1958 | Knud Aage Nielsen | Tonny Holst-Christensen | Hugh Findlay Ronald Lockwood | Heather Ward Barbara Carpenter | Hugh T. Findlay Heather Ward |
1960 | Tiada pertandingan | ||||
1961 | Oon Chong Teik | Ursula Smith | Oon Chong Teik Ole Mertz | Tiada pertandingan | |
1962 1967 | Tiada pertandingan | ||||
1968 | Lee Kin Tat | Tonny Pannemans | Lee Kin Tat Roy Díaz González | June Jacques Gerda Cairns | Leo Kountul Tony Pannemans |
1969 | Sture Johnsson | Imre Nielsen | David Horton Elliot Stuart | Margaret Boxall Susan Whetnall | Paul Whetnall Margaret Boxall |
1970 | Punch Gunalan | Joke van Beusekom | Punch Gunalan Ng Boon Bee | Joke van Beusekom Felice do Nooyer | Ng Boon Bee Sylvia Ng |
1971 | Tan Aik Huang | Tonny Pannemans | Tony Pannemans Lore Hawig | Clemens Wortel Tony Pannemans | |
1972 | Djauhari | Joke van Beusekom | Djauhari Budinan | Barbara Lord Dorte Tyghe | Kenneth Parsons Dorte Tyghe |
1973 | Tiada pertandingan | ||||
1974 | William Kerr | Alena Poborakova | William Kerr Kenneth Parsons | Alena Poboraková Tatjana Pravdová | Kenneth Parsons Alan Parsons |
1975 | Rob Ridder | Gussie Botes | John Abrahams Gordon McMillan | Marjan Luesken Thatcher | Alan Phillips Marianne van der Walt |
1976 | Karl-Heinz Zwiebler | Hanke de Kort | Ray Sharp Ray Rolfe | Hanke de Kort Marja Ravelli | Clemens Wortel Hanke de Kort |
1978 | Tiada pertandingan | ||||
1979 | Ulrich Rost | Marja Ridder | Rob Ridder Piet Ridder | Hanke de Kort Marja Ridder | Rob Ridder Marjan Ridder |
1980 | Tiada pertandingan | ||||
1981 | Barry Burns | Carol Liem | Ivan Kristanto Frank van Dongen | Paula Kloet Grace Kakiay | Bas von Barnau-Sijthoff Jeanette van Driel |
1982 1983 | Tiada pertandingan | ||||
1984 | Glen Milton | Wendy Massam | Peter Buch Niels Hansen | Wendy Massam Lisa Chapman | Rob Ridder Marjan Ridder |
1985 | Tariq Farooq | Sally Podger | Michael Fischedick Mathias Klein | Sally Podger Lena Staxler | Dennis Tjin Asjoe Jeanette van Driel |
1986 | Steve Baddeley | Xiao Jie | He Xiangyang Tang Hai | Eline Coene Erica van Dijck | Billy Gilliland Nora Perry |
1987 | Morten Frost | Astrid van der Knaap | Jens Peter Nierhoff Michael Kjeldsen | Gillian Gowers Gillian Gilks | Martin Dew Gillian Gilks |
1988 | Christine Magnusson | Kim Yun-ja Yoo Sang-hee | Steen Fladberg Gillian Clark | ||
1989 | Poul-Erik Høyer Larsen | Tang Jiuhong | Zhang Qiang Zhou Jincan | Christine Magnusson Maria Bengtsson | Jan Paulsen Gillian Gowers |
1990 – 2000 | No competition | ||||
2001 | Nabil Lasmari | Hanny Setiani | Wouter Claes Frédéric Mawet | Harriet Johnson Karina Sørensen | Wouter Claes Karina Sørensen |
2002 – 2004 | Tiada pertandingan | ||||
2005 | Anders Boesen | Xu Huaiwen | Ingo Kindervater Kristof Hopp | Juliane Schenk Nicole Grether | Kristof Hopp Birgit Overzier |
2006 | Kasper Ødum | Petra Overzier | Imanuel Hirschfeldt Imam Sodikin | Marina Yakusheva Elena Shimko | Vitaly Durkin Valerya Sorokina |
2007 | Marc Zwiebler | Larissa Griga | Kristof Hopp Ingo Kindervater | Natalie Munt Joanne Nicholas | Chris Langridge Joanne Nicholas |
2008 | Kenichi Tago | Juliane Schenk | Andrew Bowman Martyn Lewis | Valeria Sorokina Nina Vislova | Nina Vislova Vitaly Durkin |
2009 | Marc Zwiebler | Yao Jie | Ruud Bosch Koen Ridder | Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi | Heather Olver Marcus Ellis |
2010 | Juliane Schenk | Ingo Kindervater Johannes Schöttler | Sandra Marinello Birgit Overzier | Michael Fuchs Birgit Overzier | |
2011 | Brice Leverdez | Olga Konon | Adam Cwalina Michal Logosz | Shinta Mulia Sari Yao Lei | Chayut Triyachart Yao Lei |
2012 | Andre Kurniawan Tedjono | Sashina Vignes Waran | Adam Cwalina Koen Ridder | Selena Piek Iris Tabeling | Marcus Ellis Gabrielle White |
2013 | Febby Angguni | Anders Skaarup Rasmussen Kim Astrup | Imogen Bankier Petya Nedelcheva | Anders Skaarup Rasmussen Lena Grebak | |
2014 | Hans-Kristian Vittinghus | Michelle Li | Mathias Christiansen David Daugaard | Eefje Muskens Selena Piek | Jacco Arends Selena Piek |
2015 | Anders Antonsen | Goh Jin Wei | Manu Attri B. Sumeeth Reddy | Maiken Fruergaard Sara Thygesen | Robert Mateusiak Nadiezda Zieba |
2016 | Lucas Corvee | Sonia Cheah Su Ya | Lu Ching-yao Yang Po-han | Chloe Birch Lauren Smith | Ronan Labar Audrey Fontaine |
2017 | Kento Momota | Beatriz Corrales | Frederik Colberg Rasmus Fladberg | Selena Piek Cheryl Seinen | Jacco Arends Selena Piek |
2018 | Toby Penty | Lin Ying-chun | Jacco Arends Ruben Jille | Delphine Delrue Léa Palermo | |
2019 | Lakshya Sen | Line Christophersen | Ben Lane Sean Vendy | Gabriela Stoeva Stefani Stoeva | Ben Lane Jessica Pugh |
2020 | Dibatalkan[note 1] | ||||
2021 | Ng Tze Yong | Riko Gunji | Pramudya Kusumawardana Yeremia Rambitan | Rin Iwanaga Kie Nakanishi | Hiroki Midorikawa Natsu Saito |
- ^ Kejohanan ini yang pada asalnya akan dimainkan dari 9 hingga 12 September, kemudian dibatalkan kerana pandemic COVID-19 di Belgium.
Prestasi mengikut negara
Dikemaskini selepas edisi 2021.
Negara Teratas | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ked. | Negara | MS | WS | MD | WD | XD | Jumlah | ||
1 | Belanda | 1 | 9 | 4.5 | 9 | 10 | 33.5 | ||
2 | England | 3 | 3 | 4 | 7 | 8.5 | 25.5 | ||
3 | Denmark | 8 | 3 | 6.5 | 1.5 | 2.5 | 21.5 | ||
4 | Jerman | 5 | 5 | 4 | 2.5 | 2 | 18.5 | ||
5 | Malaysia | 4 | 2 | 2.5 | 0 | 1 | 9.5 | ||
6 | Afrika Selatan | 1 | 1 | 2 | 1.5 | 3 | 8.5 | ||
7 | Indonesia | 3 | 2 | 2.5 | 0 | 0 | 7.5 | ||
8 | Perancis | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | ||
Jepun | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6 | |||
10 | Republik Rakyat China | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
Rusia | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | |||
Sweden | 1 | 1 | 0.5 | 1.5 | 0 | 4 | |||
13 | Singapura | 1 | 0 | 0.5 | 1 | 1 | 3.5 | ||
14 | Belgium | 0 | 0 | 1 | 1 | 0.5 | 2.5 | ||
Poland | 0 | 0 | 1.5 | 0 | 1 | 2.5 | |||
16 | Taiwan | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | ||
Czechoslovakia | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | |||
India | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | |||
19 | Bulgaria | 0 | 0 | 0 | 1.5 | 0 | 1.5 | ||
Scotland | 0 | 0 | 0.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | |||
Wales | 1 | 0 | 0.5 | 0 | 0 | 1.5 | |||
22 | Austria | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Kanada | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Korea Selatan | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
Sepanyol | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Ukraine | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
27 | Mexico | 0 | 0 | 0.5 | 0 | 0 | 0.5 | ||
Jumlah | 35 | 35 | 35 | 34 | 34 | 173 |
Pautan luar
- Laman sesawang rasmi (dalam bahasa Inggeris)
- BWF: keputusan 2006 (dalam bahasa Inggeris)
- Tournamentsoftware: keputusan 2007 (dalam bahasa Inggeris)