Rusland op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012
Rusland op de Olympische Jeugdspelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | RUS | |||||||||||||||||||||
NOC | Russisch Olympisch Comité (ru) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Jeugdwinterspelen 2012 in Innsbruck | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Jeugdzomerspelen | ||||||||||||||||||||||
2010 | ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Jeugdwinterspelen | ||||||||||||||||||||||
2012 | ||||||||||||||||||||||
|
Rusland was een van de landen die deelnam aan de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 in Innsbruck, Oostenrijk.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Biatlon | Uliana Kaysheva | 7,5 km achtervolging (v) | 1 |
Kunstrijden | Elizaveta Tuktamisheva | solo (v) | 1 |
Anna Yanovskaya Sergey Mozgov | ijsdansen | 1 | |
Langlaufen | Alexander Selyaninov | 10 km klassiek (m) | 1 |
Anastasia Sedova | 5 km klassiek (v) | 1 | |
Biatlon / Langlaufen | ivan Galushkin Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Alexander Selyaninov | gemengd team | 2 |
IJshockey | Olympisch jeugdteam | jongenstoernooi | 2 |
Kunstrijden | Adelina Sotnikova | solo (v) | 2 |
Lina Fedorova Maxim Miroshkin | paren | 2 | |
Alpineskiën | Ekaterina Tkachenko | slalom (v) | 3 |
Biatlon | Uliana Kaysheva | 6 km sprint (v) | 3 |
Kunstrijden | Feodosi Efremenkov | solo (m) | 3 |
Anastasia Dolidze Vadim Ivanov | paren | 3 | |
Maria Simonova Dmitri Dragun | ijsdansen | 3 | |
Langlaufen | Alexander Selyaninov | sprint (m) | 3 |
Schaatsen | Vasily Pudushkin | massastart (m) | 3 |
Kunstrijden | Maria Simonova Dmitri Dragun | gemengd team | 2 |
Curling | Marina Verenich | gemengd team | 3 |
Shorttrack | Denis Ayrapetyan | gemengd team | 3 |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Artem Pak | super g (m) | 15e | 1.06,27 (+1,82) |
supercombinatie (m) | - | - (-) (1.06,56, DNF) | |
reuzenslalom (m) | 12e | 1.56,09 (+4,39) (1.00,50, 55,59) | |
slalom (m) | 20e | 1.26,01 (+7,65) (44,70, 41,31) | |
Ekaterina Tkachenko | super g (v) | 14e | 1.07,39 (+1,61) |
supercombinatie (v) | 8e | 1.43,09 (+2,27) (1.05,88, 37,21) | |
reuzenslalom (v) | 7e | 1.58,02 (+1,89) (58,61, 59,41) | |
slalom (v) | 3 | 1.21,62 (+1,86) (42,39, 39,23) |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ivan Galushkin | 7,5 km sprint (m) | 40e | 22.41,4 (+3.19,7) pen.: 5 (1+4) |
10 km achtervolging (m) | 25e | +4.34,2 pen.: 7 (3+2+1+1) | |
Aleksei Kuznetcov | 7,5 km sprint (m) | 25e | 22.14,1 (+2.52,4) pen.: 4 (3+1) |
10 km achtervolging (m) | 37e | +6.39,5 pen.: 10 (4+1+3+2) | |
Natalya Gerbulova | 6 km sprint (v) | 5e | 18.14,5 (+46,8) pen.: 1 (1+0) |
7,5 km achtervolging (v) | 9e | +3.45,3 pen.:5 (2+1+0+2) | |
Uliana Kaysheva | 6 km sprint (v) | 3 | 18.00,9 (+33,2) pen.: 2 (1+1) |
7,5 km achtervolging (v) | 1 | 26.01,3 pen.:0 (0+0+0+0) | |
Uliana Kajszewa Natalja Gerbułowa Aleksei Kuzniecow Iwan Galushkin | gemengde estafette | DSQ | 1:12.54,0 (0+4 0+5) 16.21,3 (0+0 0+1) 17.11,8 (0+1 0+2) 20.11,5 (0+1 0+1) 19.09,4 (0+2 0+1) |
Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Ivan Galushkin Alexander Selyaninov | biatlon/langlaufestafette | 2 | 1:05.22,5 (2+9) 20.49,0 (1+3 1+3) 9.57,9 22.34,8 (0+1 0+2) 12.00,8 |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kirill Chigvintsev Ivan Tarasov | tweemansbob (m) | 1.49,95 [55,00 (8) + 54,95 (8)] |
Curling
Zie Curling op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alexandr Korshunov Michail Vaskov Anastasia Moskaleva Marina Verenich | gemengd team | 11e | Voorronde: rode groep 6-4 Duitsland 3-5 Zweden 6-5 Japan 1-7 Canada 8-5 Oostenrijk 3-6 Groot-Brittannië 3-7 Italië |
Alexandr Korshunov + NOR Stine Haalien | dubbeltoernooi | 1/32 finale | 1/32F: 1-8 EST Kerli Zerik + SWE Rasmus Wrana |
Michail Vaskov + CZE Zuzana Hruzova | kwartfinale | 1/32F: 10-3 EST Marie Turmann + ITA Alessandro Zoppi 1/16F: 6-5 NZL Kelsi Heath + CAN Thomas Scoffin KF: 3-8 GER Nicole Muskatewitz + SUI Michael Brunner | |
Anastasia Moskaleva + JPN Tsukasa Horigome | kwartfinale | 1/32F: 8-2 CAN Emily Gray + EST Robert-Kent Paell 1/16F: 7-1 GBR Rachel Hannen + CZE Marek Cernovsky KF: 6-7 KOR Kim Eunbi + NOR Martin Sesaker | |
Marina Verenich + USA Korey Dropkin | 3 | 1/32F: 13-3 SUI Elena Stern + EST Sander Rouk 1/16F: 10-3 SWE Johanna Heldin + NZL Luke Steel KF: 9-3 CAN Corryn Brown + AUT Martin Reichel HF: 3-7 GER Nicole Muskatewitz + SUI Michael Brunner 3e/4e: 6-5 JPN Mako Tamakuma + KOR Yoo Minhyeon |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maksim Vlasenko | ski-cross (m) | 7e | 57,88 |
Ksenija Maksimova | ski-cross (v) | 8e | 1.01,82 |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stanislav Kondratyev Sergey Korobov Maxim Lazarev Alexander Mikulovich Eduard Nasybullin Arkhip Nekolenko Ivan Nikolishin Egor Orlov Rostislav Osipov Alexander Protapovich Dmitry Sergeev Evgeny Svechnikov Andrey Svetlakov Maxim Tretyak Egor Tsvetkov Daniil Vovchenko Ilia Zinovev | jongenstoernooi | 2 | Voorronde 4-3 Canada 3-4 Finland 11-1 Oostenrijk 7-1 Verenigde Staten Halve finale 5-2 Verenigde Staten Finale 1-2 Finland |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Feodosi Efremenkov | solo (m) | 3 | 163.46 [kk: 54.70 (2), vk: 108.76 (5)] |
Adelina Sotnikova | solo (v) | 2 | 159.08 [kk: 59.44 (2), vk: 99.64 (3)] |
Elizaveta Tuktamisheva | 1 | 173,10 [kk: 61.83 (1), vk: 111.27 (1)] | |
Anastasia Dolidze Vadim Ivanov | paren | 3 | 112.72 [kk: 38.75 (3), vk: 73.97 (3)] |
Lina Fedorova Maxim Mroshkin | 2 | 134.19 [kk: 49.32 (2), vk: 84.87 (2)] | |
Maria Simonova Dmitri Dragun | ijsdansen | 3 | 125.22 [kk: 54.11 (3), vk: 71.11 (3)] |
Anna Yanovskaya Sergey Mozgov | 1 | 146.96 [kk: 60.19 (1), vk: 86.77 (1)] | |
Team 2 FIN Eveliina Viljanen UKR Jaroslav Paniot Maria Simonova / Dmitri Dragun | gemengd landen team | 2 | 16 pnt. (237.35) 6 (76.27) 4 (85.06) 6 (76.02) |
Team 1 SUI Tina Sturingen Feodosi Efremenkov GBR Millie Paterson / Edward Carstairs | gemengd landen team | 5e | 13 pnt. (234.61) 4 (64.16) 8 (117.13) 1 (44.02) |
Team 5 SWE Myrtel Saldeen Olofsson FIN Tino Olenius Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov | gemengd landen team | 6e | 13 pnt. (231.21) 2 (64.16) 3 (82.50) 8 (84.55) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nikita Khabarov | 10 km klassiek (m) | 18e | 31.31,2 (+2.02,4) |
sprint (m) | 21e | kwartfinale | |
Alexander Selyaninov | 10 km klassiek (m) | 1 | 29.28,8 (0,0) |
sprint (m) | 3 | finale | |
Anastasia Sedova | 5 km klassiek (v) | 1 | 14.18,0 (0,0) |
sprint (v) | 15e | kwartfinale | |
Alisa Zhambalova | 5 km klassiek (v) | 5e | 15.15,8 (+57,8) |
sprint (v) | 17e | kwartfinale | |
Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Ivan Galushkin Alexander Selyaninov | biatlon/langlaufestafette | 2 | 1:05.22,5 (2+9) 20.49,0 (1+3 1+3) 9.57,9 22.34,8 (0+1 0+2) 12.00,8 |
Noordse combinatie
Zie Noordse combinatie op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Roman Terekhin | Gundersen (m) | 14e | schansspringen: 58,5 m - 85,2 p. (15e +3.29) langlaufen: +5.54,1 |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maksim Aravin | enkel (m) | 13e | 1.20,351 (+0,748) (40,203; 40,236) |
Alexander Stepichev | enkel (m) | 11e | 1.20,328 (+0,725) (40,111; 40,218) |
Sergey Belyaev / Yury Kalinin | dubbel (m) | 4e | 1.25,946 (+0,752) (43,000; 42,946) |
Team Rusland Victoria Demchenko Alexander Stepichev Sergey Belyaev / Yury Kalinin | gemengd team | 4e | 2.19,681 (+1,371) 45,336 46,911 47,434 |
Victoria Demchenko | enkel (v) | 20e | 1.23,484 (+3,287) (43,006; 40,478) |
Ekaterina Katnikova | enkel (v) | 7e | 1.20,943 (+0,746) (40,441; 40,502) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michail Kazelin | 1500 m (m) | 10e | 2.03,42 (+ 9,22) |
3000 m (m) | 6e | 4.19,25 (+ 16,03) | |
massastart (m) | 7e | 7.14,42 (+ 4,19) | |
Vasiliy Pudushkin | 500 m (m) | 4e | 78,08 (+ 2,58) [38,92 + 39,16] |
1500 m (m) | 8e | 2.03,08 (+ 8,88) | |
massastart (m) | 3 | 7.12,83 (+ 2,60) | |
Yelizaveta Kazelina | 1500 m (v) | 5e | 2.12,90 (+ 4,73) |
3000 m (v) | 4e | 4.44,45 (+ 7,12) | |
massastart (v) | 4e | 6.01,47 (+0,41) | |
Marina Salnikova | 500 m (v) | 15e | 2.05,42 (+ 43,74) [1.22,07 + 43,34] |
1500 m (v) | 6e | 2.14,53 (+ 6,36) | |
massastart (v) | 10e | 6.07,63 (+ 6,57) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yury Samsonov | individueel (m) | 18e | 186,7 ptn. (63,5 m en 60,5 m) |
Anastasia Veshchikova | individueel (v) | 10e | 169,9 ptn. (58,0 m en 59,0 m) |
Team Rusland Anastasia Veshchikova Roman Terekhin Yury Samsonov | gemengd team noordse combinatie / schansspringen | 13e | 180,5 + 178,1 = 358,6 pnt. 54,6 + 31,4 57,7 + 72,4 68,2 + 74,3 |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Denis Ayrapetyan | 500 m (m) | 6e | F (B): 45,902 HF (A/B2): 45,026 KF (4): 45,836 |
1000 m (m) | 15e | F (C): - HF (C/D2): 1.33,689 KF (2): 1.47,810 | |
Anna Gamorina | 500 m (v) | 9e | F (B): - HF (A/B1): 1.07,177 KF (1): 46,382 |
1000 m (v) | 8e | F (C): 1.38,042 HF (C/D2): 1.44,645 KF (1): 1.50,594 | |
Team A Denis Ayrapetyan KOR Shim Suk-hee AUT Melanie Brantner FRA Yoann Martinez | gemengde landenestafette | 3 | F (A): 4.26,352 HF (1): 4.21,668 |
Team H Anna Gamorina NED Aafke Soet KOR Lim Hyo-jun CZE Michal Prokop | gemengde landenestafette | 7e | F (A): - HF (1): 4.26,027 |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Valeriy Myshaev | jongens | 6e | 1.57,71 [58,26 (4) + 59,45 (10)] |
Anastasia Shlapak | meisjes | 4e | 58,73 |
Elizaveta Zubkova | 6e | 59,28 |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nikita Avtaneev | halfpipe (m) | 7e | Finale: 7e (74.25) Serie: 3e (72.50) QF |
Ivan Kardonov | halfpipe (m) | 15e | Halve finale: 9e (57.50) Serie: 9e (54.50) QS |
slopestyle (m) | 25e | Serie: 14e (34.50) | |
Ekaterina Prusakova | halfpipe (v) | - | Kwalificatie: DNS |
Externe link
- (de) (en) (fr) Officiële site van de Olympische Jeugdwinterspelen 2012