Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 1964
Verenigde Staten op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigde Staten | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | USA | |||||||||||||||||||||
NOC | United States Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
De Verenigde Staten namen deel aan de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio, Japan. De Amerikanen veroverden de eerste plaats in het medailleklassement terug van de Sovjet-Russen.
Medailles
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Atletiek | Bob Hayes | 100m (m) | 1 | |||
Henry Carr | 200m (m) | 1 | ||||
Mike Larrabee | 400m (m) | 1 | ||||
Bob Schul | 5.000m (m) | 1 | ||||
Billy Mills | 10.000m (m) | 1 | ||||
Hayes Jones | 110m horden (m) | 1 | ||||
Rex Cawley | 400m horden (m) | 1 | ||||
Paul Drayton Gerald Ashworth Richard Stebbins Bob Hayes | 4x100m estafette (m) | 1 | ||||
Ollan Cassell Mike Larrabee Ulis Williams Henry Carr | 4x400m estafette (m) | 1 | ||||
Al Oerter | discuswerpen (m) | 1 | ||||
Dallas Long | kogelstoten (m) | 1 | ||||
Fred Hansen | polsstokhoogspringen (m) | 1 | ||||
Wyomia Tyus | 100m (v) | 1 | ||||
Edith McGuire | 200m (v) | 1 | ||||
Basketbal |
| Mannen | 1 | |||
Boksen | Joseph Frazier | zwaargewicht (+81 kg) (m) | 1 | |||
Roeien | Edward Ferry Conn Findlay Henry Kent Mitchell | twee-met-stuurman (m) | 1 | |||
| acht (m) | 1 | ||||
Schietsport | Gary Anderson | vrij geweer 300 m drie houdingen | 1 | |||
Lones Wigger | kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen | 1 | ||||
Schoonspringen | Kenneth Sitzberger | 3m plank (m) | 1 | |||
Robert Webster | 10m platform (m) | 1 | ||||
Lesley Bush | 10m platform (v) | 1 | ||||
Zwemmen | Don Schollander | 100m vrije slag (m) | 1 | |||
400m vrije slag (m) | 1 | |||||
Jed Graef | 200m rugslag (m) | 1 | ||||
Dick Roth | 400m wisselslag (m) | 1 | ||||
Steve Clark Mike Austin Gary Ilman Don Schollander | 4x100m vrije slag (m) | 1 | ||||
Steve Clarkk Roy Saari Gary Ilman Don Schollander | 4x200m vrije slag (m) | 1 | ||||
Thompson Mann Bill Craig Fred Schmidt Steve Clark | 4x100m wisselslag (m) | 1 | ||||
Ginny Duenkel | 400m vrije slag (v) | 1 | ||||
Cathy Ferguson | 100m rugslag (v) | 1 | ||||
Sharon Stouder | 100m vlinderslag (v) | 1 | ||||
Donna de Varona | 400m wisselslag (v) | 1 | ||||
Sharon Stouder Donna de Varona Lillian Watson Kathy Ellis | 4x100m vrije slag (v) | 1 | ||||
Cathy Ferguson Cynthia Goyette Sharon Stouder Kathy Ellis | 4x100m wisselslag (v) | 1 | ||||
Atletiek | Paul Drayton | 200m (m) | 2 | |||
Blaine Lindgren | 110m horden (m) | 2 | ||||
John Thomas | hoogspringen (m) | 2 | ||||
Ralph Boston | verspringen (m) | 2 | ||||
Randy Matson | kogelstoten (m) | 2 | ||||
Edith McGuire | 100m (v) | 2 | ||||
Willye White Wyomia Tyus Marilyn White Edith McGuire | 4x100m estafette (v) | 2 | ||||
Gewichtheffen | Isaac Berger | vedergewicht (m) | ||||
Kanovaren | Francine Fox Gloriane Perrier | K-2 500m (v) | 2 | |||
Moderne vijfkamp | James Moore David Kirkwood Paul Pesthy | team (m) | 2 | |||
Paardensport | Mauro Checcoli Paolo Angioni Giuseppe Ravano | eventing team | 2 | |||
Roeien | Seymour Cromwell James Storm | dubbel-twee (m) | 2 | |||
Schietsport | Lones Wigger | kleinkalibergeweer 50 m liggend | 2 | |||
Franklin Green | vrij pistool 50 m | 2 | ||||
Schoonspringen | Francis Gorman | 3m plank (m) | 2 | |||
Jeanne Collier | 3m plank (v) | 2 | ||||
Zeilen | Peter Barrett | finn | 2 | |||
Richard Stearns Lynn Williams | Star | 2 | ||||
Zwemmen | John Nelson | 1500m vrije slag (m) | 2 | |||
Gary Dilley | 200m rugslag (m) | 2 | ||||
Carl Robie | 200m vlinderslag (m) | 2 | ||||
Roy Saari | 400m wisselslag (m) | 2 | ||||
Sharon Stouder | 100m vrije slag (v) | 2 | ||||
Marilyn Ramenofsky | 400m vrije slag (v) | 2 | ||||
Claudia Kolb | 200m schoolslag (v) | 2 | ||||
Sharon Finneran | 400m wisselslag (v) | 2 | ||||
Atletiek | William Dellinger | 5.000m (m) | 3 | |||
Dave Weill | discuswerpen (m) | 3 | ||||
John Rambo | hoogspringen (m) | 3 | ||||
Boksen | Robert Carmody | vlieggewicht (-51 kg) (m) | 3 | |||
Charles Brown | vedergewicht (-57 kg) (m) | 3 | ||||
Ronald Allen Harris | lichtgewicht (-60 kg) (m) | 3 | ||||
Gewichtheffen | Norbert Schemansky | zwaargewicht (+90 kg) (m) | 3 | |||
Judo | James Bregman | middengewicht (-80 kg) (m) | 3 | |||
Kanovaren | Marcia Jones | K-1 500m (v) | 3 | |||
Roeien | Geoffrey Picard Richard Lyon Theodore Mittet Ted Nash | vier-zonder-stuurman (m) | 3 | |||
Schietsport | Martin Gunnarsson | 300m vrij geweer 3 posities | 3 | |||
Tommy Pool | kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen | 3 | ||||
William Morris | trap | 3 | ||||
Schoonspringen | Larry Andreasen | 3m plank (m) | 3 | |||
Thomas Gompf | 10m platform (m) | 3 | ||||
Mary Willard | 3m plank (v) | 3 | ||||
Worstelen | Daniel Brand | middengewicht (-87 kg) vrije stijl (m) | 3 | |||
Zeilen | Harry Melges William Bentsen | Flying Dutchman | 3 | |||
John McNamara Francis Scully Joseph Batchelder | 5,5 m klasse | 3 | ||||
Lowell North Charles Rogers Robert Deaver | Draken klasse | 3 | ||||
Zwemmen | Robert Bennett | 200m rugslag (m) | 3 | |||
Chet Jastremski | 200m schoolslag (m) | 3 | ||||
Fred Schmidt | 200m vlinderslag (m) | 3 | ||||
Kathy Ellis | 100m vrije slag (v) | 3 | ||||
100m vlinderslag (v) | 3 | |||||
Terri Stickles | 400m vrije slag (v) | 3 | ||||
Ginny Duenkel | 100m rugslag (v) | 3 | ||||
Martha Randall | 400m wisselslag (v) | 3 |
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Wielersport
Mannen individuele wegwedstrijd
- John Allis — 4:39:51.79 (→ 70e plaats)
- Michael Hiltner — 4:39:51.79 (→ 79e plaats)
- Thomas Montemage — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
- Raymond Castilloux — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
Volleybal
Mannentoernooi
- Groepsfase
- Versloeg Nederland (3-0)
- Versloeg Zuid-Korea (3-2)
- Verloor van Hongarije (0-3)
- Verloor van Tsjecho-Slowakije (0-3)
- Verloor van Japan (1-3)
- Verloor van Bulgarije (0-3)
- Verloor van Sovjet-Unie (0-3)
- Verloor van Brazilië (2-3)
- Verloor van Roemenië (1-3) → Negende plaats
- Spelers
- Mike Bright
- Barry Brown
- Keith Erickson
- Bill Griebenow
- Richard Hammer
- Jacob Highland
- Ron Lang
- Charles Nelson
- Mike O'Hara
- Ernie Suwara
- John Taylor
- Pedro Velasco
- Hoofdcoach: Harry Wilson
Vrouwentoernooi
- Groepsfase
- Verloor van Japan (0-3)
- Verloor van Polen (0-3)
- Verloor van Roemenië (0-3)
- Verloor van Sovjet-Unie (0-3)
- Versloeg Zuid-Korea (3-0) → Vijfde plaats
- Spelers
- Jean Gaertner
- Lou Galloway
- Barbara Harweth
- Patti Lucas-Bright
- Linda Murphy
- Gail O'Rourke
- Nancy Owen
- Mary Jo Peppler2
- Mary Margaret Perry
- Sharon Peterson
- Verneda Thomas
- Jane Ward
- Hoofdcoach: Doc Burroughs
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the Games of the XVIII Olympiad (1966). The Games of the XVIII Olympiad Tokyo 1964; Official Report. Kyodo Printing Co., Ltd., Tokio. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1964; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3 en deel 4.
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité