Rekordy Australii i Oceanii w lekkoatletyce
Rekordy Australii i Oceanii w lekkoatletyce − rekordy Australii i Oceanii w konkurencjach lekkoatletycznych[a].
Mężczyźni
Konkurencja | Rezultat | Zawodnik | Miejsce uzyskania | Data |
---|---|---|---|---|
bieg na 100 yd | 9,41 | Rohan Browning | Sydney | 2021-03-06 6 marca 2021(dts) |
bieg na 100 m | 9,93 | Patrick Johnson | Mito | 2003-05-05 5 maja 2003(dts) |
bieg na 200 m | 20,06 | Peter Norman | Meksyk | 1968-10-15 15 października 1968(dts) |
bieg na 400 m | 44,38 | Darren Clark | Seul | 1988-09-26 26 września 1988(dts) |
bieg na 800 m | 1:43,99 | Joseph Deng | Décines-Charpieu | 2023-07-08 8 lipca 2023(dts) |
bieg na 1000 m | 2:16,09 | Jeffrey Riseley | Ostrawa | 2014-06-17 17 czerwca 2014(dts) |
bieg na 1500 m | 3:29,41 | Oliver Hoare | Oslo | 2023-06-15 15 czerwca 2023(dts) |
bieg na milę | 3:47,48 | Oliver Hoare | Oslo | 2022-06-16 16 czerwca 2022(dts) |
bieg na 2000 m | 4:48,77 | Stewart McSweyn | Bruksela | 2023-09-08 8 września 2023(dts) |
bieg na 3000 m | 7:28,02 | Stewart McSweyn | Rzym | 2020-09-17 17 września 2020(dts) |
bieg na 5000 m | 12:55,76 | Craig Mottram | Londyn | 2004-07-30 30 lipca 2004(dts) |
bieg na 5 km | 13:20 | Craig Mottram | Carlsbad | 2005-04-03 3 kwietnia 2005(dts) |
bieg na 10 000 m | 27:09,57 | Jack Rayner | San Juan Capistrano | 2024-03-16 16 marca 2024(dts) |
bieg na 10 km | 27:28 | Zane Robertson | Berlin | 2016-10-09 9 października 2016(dts) |
Jake Robertson | Nowy Orlean | 2018-04-01T00:00:00.001 1 kwietnia 2018(dts) | ||
bieg na 20 000 m | 58:37,2h | Robert de Castella | Rzym | 1982-04-17 17 kwietnia 1982(dts) |
bieg godzinny | 20,516 km | Robert de Castella | Rzym | 1982-04-17 17 kwietnia 1982(dts) |
półmaraton | 59:47 | Zane Robertson | Marugame | 2015-02-01T00:00:00.001 1 lutego 2015(dts) |
bieg na 25 000 m | 1:16:29,0h | Jack Foster | Hamilton | 1971-08-14 14 sierpnia 1971(dts) |
bieg na 30 000 m | 1:32:18,6h | Jack Foster | Hamilton | 1971-08-14 14 sierpnia 1971(dts) |
maraton | 2:07:31 | Brett Robinson | Fukuoka | 2022-12-04 4 grudnia 2022(dts) |
bieg na 100 km | 6:29:25 | Timothy Sloan | Richmond | 1995-04-23 23 kwietnia 1995(dts) |
bieg na 110 m przez płotki | 13,29 | Kyle Vander-Kuyp | Göteborg | 1995-08-11 11 sierpnia 1995(dts) |
bieg na 400 m przez płotki | 48,28 | Rohan Robinson | Atlanta | 1996-07-31 31 lipca 1996(dts) |
bieg na 3000 m z przeszkodami | 8:13,26 | George Beamish | Monako | 2023-07-21 21 lipca 2023(dts) |
sztafeta 4 × 100 m | 38,17 | Australia Paul Henderson Tim Jackson Steve Brimacombe Damien Marsh | Göteborg | 1995-08-12 12 sierpnia 1995(dts) |
Australia Anthony Alozie Isaac Ntiamoah Andrew McCabe Joshua Ross | Londyn | 2012-08-10 10 sierpnia 2012(dts) | ||
sztafeta 4 × 200 m | 1:23,04 | Australia Scott Vassella Shem Hollands Dean Capobianco Peter Vassella | Sydney | 1998-12-06 6 grudnia 1998(dts) |
sztafeta 4 × 400 m | 2:59,70 | Australia Bruce Frayne Darren Clark Gary Minihan Rick Mitchell | Los Angeles | 1984-08-11 11 sierpnia 1984(dts) |
sztafeta 4 × 800 m | 7:11,48 | Australia Joshua Ralph Ryan Gregson Jordan Williamsz Jared West | Nassau | 2014-05-24 24 maja 2014(dts) |
sztafeta 4 × 1500 m | 14:40,4[b] | Nowa Zelandia Tony Polhill John Walker Rod Dixon Dick Quax | Oslo | 1973-08-22 22 sierpnia 1973(dts) |
14:46,04 | Australia Ryan Gregson Sam McEntee Collis Birmingham Jordan Williamsz | Nassau | 2014-05-25 25 maja 2014(dts) | |
chód na 20 000 m | 1:19:48,1h | Nathan Deakes | Brisbane | 2001-09-04 4 września 2001(dts) |
chód na 20 km | 1:17:33 | Nathan Deakes | Cixi | 2005-04-23 23 kwietnia 2005(dts) |
chód na 30 000 m | 2:09:20,4h | Craig Barrett | North Shore City | 1998-07-19 19 lipca 1998(dts) |
chód na 35 km | 2:26:25 | Rhydian Cowley | Canberra | 2024-06-09 9 czerwca 2024(dts) |
chód na 50 000 m | 3:43:50,0h | Simon Baker | Melbourne | 1990-09-09 9 września 1990(dts) |
chód na 50 km | 3:35:47 | Nathan Deakes | Geelong | 2006-12-02 2 grudnia 2006(dts) |
skok wzwyż | 2,36 | Tim Forsyth | Melbourne | 1997-03-02 2 marca 1997(dts) |
Brandon Starc | Eberstadt | 2018-08-26 26 sierpnia 2018(dts) | ||
skok o tyczce | 6,05 | Dmitri Markov | Edmonton | 2001-08-09 9 sierpnia 2001(dts) |
skok w dal | 8,54 | Mitchell Watt | Sztokholm | 2006-07-29 29 lipca 2006(dts) |
trójskok | 17,46 | Ken Lorraway | Londyn | 1982-08-07 7 sierpnia 1982(dts) |
pchnięcie kulą | 22,90 | Tomas Walsh | Doha | 2019-10-05 5 października 2019(dts) |
rzut dyskiem | 71,48 | Alex Rose | Allendale | 2024-05-11 11 maja 2024(dts) |
rzut młotem | 79,29 | Stuart Rendell | Varaždin | 2002-07-06 6 lipca 2002(dts) |
rzut oszczepem | 89,02 | Jarrod Bannister | Brisbane | 2008-02-29 29 lutego 2008(dts) |
dziesięciobój | 8649 pkt. | Ashley Moloney | Tokio | 2021-08-05 5 sierpnia 2021(dts) |
Kobiety
Konkurencja | Rezultat | Zawodniczka | Miejsce uzyskania | Data |
---|---|---|---|---|
bieg na 100 m | 10,96 | Zoe Hobbs | La Chaux-de-Fonds | 2023-07-02 2 lipca 2023(dts) |
bieg na 200 m | 22,23 | Melinda Gainsford-Taylor | Stuttgart | 1997-07-13 13 lipca 1997(dts) |
bieg na 400 m | 48,63 | Cathy Freeman | Atlanta | 1996-07-29 29 lipca 1996(dts) |
bieg na 800 m | 1:57,78 | Catriona Bisset | Londyn | 2023-07-23 23 lipca 2023(dts) |
bieg na 1000 m | 2:34,63 | Abbey Caldwell | Berno | 2023-08-04 4 sierpnia 2023(dts) |
bieg na 1500 m | 3:55,97 | Jessica Hull | Eugene | 2024-05-25 25 maja 2024(dts) |
bieg na milę | 4:15,34 | Jessica Hull | Monako | 2023-07-21 21 lipca 2023(dts) |
bieg na 2000 m | 5:37,71 | Benita Johnson | Ostrawa | 2003-06-12 12 czerwca 2003(dts) |
bieg na 3000 m | 8:24,20 | Georgia Griffith | Oslo | 2024-05-30 30 maja 2024(dts) |
bieg na 5000 m | 14:41,65[c] | Rose Davies | Tokio | 2024-05-19 19 maja 2024(dts) |
bieg na 5 km | 14:59 | Benita Johnson | Londyn | 2002-09-01T00:00:00.001 1 września 2002(dts) |
bieg na 10 000 m | 30:35,54 | Kimberley Smith | Palo Alto | 2008-05-04 4 maja 2008(dts) |
bieg na 10 km | 31:17 | Benita Johnson | Manchester | 2006-05-21 21 maja 2006(dts) |
półmaraton | 1:07:11 | Kimberley Smith | Filadelfia | 2011-09-18 18 września 2011(dts) |
maraton | 2:21:34 | Sinead Diver | Walencja | 2022-12-04 4 grudnia 2022(dts) |
bieg na 100 km | 7:34:25 | Kirstin Bull | Los Alcázares | 2016-11-27 27 listopada 2016(dts) |
bieg na 100 m przez płotki | 12,28 | Sally Pearson | Daegu | 2011-09-03 3 września 2011(dts) |
bieg na 400 m przez płotki | 53,17 | Debbie Flintoff-King | Seul | 1988-09-28 28 września 1988(dts) |
bieg na 3000 m z przeszkodami | 9:14,28 | Genevieve LaCaze | Saint-Denis | 2016-08-27 27 sierpnia 2016(dts) |
sztafeta 4 × 100 m | 42,83 | Australia Ebony Lane Bree Masters Ella Connolly Torrie Lewis | Nassau | 2024-05-04 4 maja 2024(dts) |
sztafeta 4 × 200 m | 1:32,6h | Australia/ Nowa Zelandia Raelene Boyle Sue Jowett Denise Robertson Barbara Wilson | Brisbane | 1976-01-25 25 stycznia 1976(dts) |
sztafeta 4 × 400 m | 3:23,81 | Australia Nova Peris-Kneebone Tamsyn Lewis Melinda Gainsford-Taylor Cathy Freeman | Sydney | 2000-09-30 30 września 2000(dts) |
sztafeta 4 × 800 m | 8:13,26 | Australia Brittany McGowan Zoe Buckman Selma Kajan Melissa Duncan | Nassau | 2014-05-25 25 maja 2014(dts) |
sztafeta 4 × 1500 m | 17:08,65 | Australia Zoe Buckman Bridey Delaney Brittany McGowan Melissa Duncan | Nassau | 2014-05-24 24 maja 2014(dts) |
chód na 10 000 m | 41:57,22 | Kerry Saxby | Seattle | 1990-07-24 24 lipca 1990(dts) |
chód na 20 000 m | 1:33:40,2h | Kerry Saxby-Junna | Brisbane | 2001-09-06 6 września 2001(dts) |
chód na 20 km | 1:27:09 | Jemima Montag | Adelaide | 2024-02-11 11 lutego 2024(dts) |
chód na 35 km | 2:47:34 | Rebecca Henderson | Canberra | 2024-06-09 9 czerwca 2024(dts) |
chód na 50 km | 4:09:33 | Claire Tallent | Taicang | 2018-05-05 5 maja 2018(dts) |
skok wzwyż | 2,03 | Nicola Olyslagers | Eugene | 2023-09-17 17 września 2023(dts) |
Canberra | 2024-01-27 27 stycznia 2024(dts) | |||
skok o tyczce | 4,94 | Eliza McCartney | Jockgrim | 2018-07-14 14 lipca 2018(dts) |
skok w dal | 7,13 | Brooke Buschkuehl | Chula Vista | 2022-07-09 9 lipca 2022(dts) |
trójskok | 14,04 | Nicole Mladenis | Hobart | 2002-03-09 9 marca 2002(dts) |
Perth | 2003-12-07 7 grudnia 2003(dts) | |||
pchnięcie kulą | 21,24 | Valerie Adams | Daegu | 2011-08-29 29 sierpnia 2011(dts) |
rzut dyskiem | 69,64 | Dani Stevens | Londyn | 2017-08-13 13 sierpnia 2017(dts) |
rzut młotem | 74,61 | Lauren Bruce | Tucson | 2021-05-20 20 maja 2021(dts) |
rzut oszczepem | 68,92 | Kathryn Mitchell | Gold Coast | 2018-04-11 11 kwietnia 2018(dts) |
siedmiobój | 6695 pkt. | Jane Flemming | Auckland | 1990-01-28 28 stycznia 1990(dts) |
Mieszane
Konkurencja | Rezultat | Zawodnicy | Miejsce uzyskania | Data |
---|---|---|---|---|
sztafeta 4 × 400 m | 3:17,00 | Australia Bendere Oboya Anneliese Rubie Tyler Gunn Alexander Beck | Gold Coast | 2021-06-12 12 czerwca 2021(dts) |
Uwagi
- ↑ Stan na 16 czerwca 2024.
- ↑ Brak oficjalnej ratyfikacji.
- ↑ Absolutny rekord Australii i Oceanii należy do Kimberley Smith i wynosi 14:39,89, ustanowiony w hali w Nowym Jorku 27 lutego 2009.
Bibliografia
- Area Records – Oceania [online], World Athletics [dostęp 2024-06-16] (ang.).
- IAAF World Athletics Championships Doha 2019 Statistics Handbook [online], World Athletics, s. 491–515 [dostęp 2021-06-03] (ang.).
- Peter Matthews (red.): Athletics 2021. Association of Track and Field Statisticians, 2021, s. 171–182. ISBN 978-1-7350028-1-1.
- p
- d
- e
Rekordy lekkoatletyczne
- rekordy świata
- halowe rekordy świata
- rekordy świata juniorów
- halowe rekordy świata juniorów
- najlepsze wyniki juniorów młodszych
- mistrzostwa świata
- halowe mistrzostwa świata
- mistrzostwa świata juniorów
- mistrzostwa świata juniorów młodszych
- uniwersjada
- igrzyska olimpijskie
- igrzyska śródziemnomorskie
- igrzyska panamerykańskie
- igrzyska Wspólnoty Narodów
- igrzyska europejskie
Kontynenty
Stadion |
| ||
---|---|---|---|
Hala |
Imprezy
Afryka | |
---|---|
Ameryka Południowa | |
Ameryka Północna i Karaiby | |
Australia i Oceania | |
Azja | |
Europa |
Polska
- seniorzy
- seniorzy (hala)
- juniorzy
- juniorzy (hala)
- mistrzostwa Polski (seniorzy)
- mistrzostwa Polski (juniorzy)
- halowe mistrzostwa Polski (seniorzy)