2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemeleri
2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri 2014 yılında Macaristan'da düzenlenen 2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasında mücadele edecek 7 Takımı belirlemek amacıyla 2 tur üzerinden yapılan elemelerdir.[1]
1. Eleme Turu
13 grupta 13 ülkenin ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanan grup mücadelelerinde 52 takım mücadele eder ve gruplarını ilk 2'de tamamlayan ülkelerle en iyi 3., Elite tura geçmeye hak kazandı.
Kura Torbaları
Torba A | Torba B |
---|---|
|
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çekya (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 1 | +9 | 9 | Elit tura |
2 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 6 | +4 | 4 | |
3 | Hırvatistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 4 | |
4 | Cebelitarık | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 17 | -17 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Hırvatistan v Cebelitarık
17 Ekim 2013 14.30 |
Hırvatistan | 7-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Jedvaj 41' Pašalić 45+2' Kolar 50', 62', 85' Mujan 89' Biljan 90+2' | Rapor |
Çekya v Kıbrıs Cumhuriyeti
17 Ekim 2013 17.00 |
Çekya | 4-1 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Mašek 7' (pen.), 9' (pen.) Matoušek 39' Buchvaldek 90+4' (pen.) | Rapor | Makris 35' |
Hırvatistan v Kıbrıs Cumhuriyeti
19 Ekim 2013 17.00 |
Hırvatistan | 2-2 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Mujan 3' Kolar 22' | Rapor | Makris 76', 90+5' |
Kıbrıs Cumhuriyeti v Cebelitarık
22 Ekim 2013 17.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 7-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Makris 3' Therapontos 22' Lillis 61' Djamas 66', 90+5' Katsiati 89' Karo 90+1' | Rapor |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Romanya | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | Elit tura |
2 | Litvanya | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
3 | Ermenistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
4 | Polonya (H) | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 | 2 |
(H) Ev sahibi.
Romanya v Ermenistan
10 Ekim 2013 11.00 |
Romanya | 1-1 | Ermenistan |
---|---|---|
Vînă 12' | Rapor | Simonyan 44' |
Romanya v Litvanya
12 Ekim 2013 15.00 |
Romanya | 1-0 | Litvanya |
---|---|---|
Vînă 52' | Rapor |
Ermenistan v Polonya
12 Ekim 2013 15.00 |
Ermenistan | 1-0 | Polonya |
---|---|---|
Bakalyan 75' | Rapor |
Polonya v Romanya
15 Ekim 2013 15.00 |
Polonya | 1-1 | Romanya |
---|---|---|
Stolarski 35' | Rapor | Balasa 4' |
Litvanya v Ermenistan
15 Ekim 2013 15.00 |
Litvanya | 1-0 | Ermenistan |
---|---|---|
Stankevičius 15' | Rapor |
CSiRT Tuchola stadium, Tuchola Hakem: Vlado Glodjović |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İrlanda | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 | Elit tura |
2 | İsveç (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 | |
3 | Bosna-Hersek | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 | -3 | 2 | |
4 | Azerbaycan | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | -6 | 1 |
(H) Ev sahibi.
Bosna-Hersek v İsveç
10 Ekim 2013 18.00 |
Bosna-Hersek | 1-4 | İsveç |
---|---|---|
Alispahić 47' | Rapor | Tankovic 10', 56', 67' Zeneli 57' |
İsveç v Azerbaycan
15 Ekim 2013 14.00 |
İsveç | 5-1 | Azerbaycan |
---|---|---|
Nordenberg 16', 69' Hedlund 33' Olausson 53' Zeneli 55' | Rapor | Muradbayli 74' |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belçika (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | Elit tura |
2 | İzlanda | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 | 4 | |
3 | Fransa | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
4 | Kuzey İrlanda | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 | 1 |
(H) Ev sahibi.
Fransa v İzlanda
10 Ekim 2013 15.00 |
Fransa | 2-2 | İzlanda |
---|---|---|
Rabiot 22' Jean 24' | Rapor | Finnbogason 83' Sigurjónsson 87' (pen.) |
Belçika v Kuzey İrlanda
10 Ekim 2013 19.30 |
Belçika | 2-0 | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Origi 45' Bongonda 78' | Rapor |
Mijnstadion, Beringen Hakem: Ken Henry Johnsen |
Belçika v İzlanda
12 Ekim 2013 15.00 |
Belçika | 2-0 | İzlanda |
---|---|---|
Origi 9' Schrijvers 53' | Rapor |
KVV Thes Sport, Tessenderlo Hakem: Artyom Kuchin |
Kuzey İrlanda v Fransa
12 Ekim 2013 19.30 |
Kuzey İrlanda | 1-1 | Fransa |
---|---|---|
Hanna 88' | Rapor | Jean 68' |
Mijnstadion, Beringen Hakem: Pavle Radovanović |
Fransa v Belçika
15 Ekim 2013 14.00 |
Fransa | 2-2 | Belçika |
---|---|---|
Dendoncker 12' (kk) Rabiot 90+1' | Rapor | Fiore 69' Bongonda 78' |
İzlanda v Kuzey İrlanda
15 Ekim 2013 14.00 |
İzlanda | 1-0 | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Ómarsson 57' | Rapor |
KVV Thes Sport, Tessenderlo Hakem: Artyom Kuchin |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 | Elit tura |
2 | İskoçya | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | |
3 | Letonya | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 | -4 | 4 | |
4 | Belarus (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | -3 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İskoçya v Letonya
10 Ekim 2013 13.00 |
İskoçya | 1-1 | Letonya |
---|---|---|
Gauld 90+1' | Rapor | Kņuts 21' |
Belarus v İskoçya
12 Ekim 2013 15.00 |
Belarus | 0-1 | İskoçya |
---|---|---|
Rapor | Johnstone 32' |
Letonya v Belarus
15 Ekim 2013 13.00 |
Letonya | 2-1 | Belarus |
---|---|---|
Gutkovskis 1' Vītolnieks 55' | Rapor | Rassadkin 21' |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yunanistan | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 5 | Elit tura |
2 | Bulgaristan (H) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 | |
3 | Slovakya | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 6 | -1 | 2 | |
4 | Arnavutluk | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 | 2 |
(H) Ev sahibi.
Slovakya v Bulgaristan
12 Kasım 2013 14.00 |
Slovakya | 1-2 | Bulgaristan |
---|---|---|
Bero 49' (pen.) | Rapor | Daskalov 20' Despodov 75' |
Yunanistan v Bulgaristan
14 Kasım 2013 14.00 |
Yunanistan | 1-1 | Bulgaristan |
---|---|---|
Donis 21' | Rapor | Despodov 45+1' |
Slovakya v Yunanistan
17 Kasım 2013 17.00 |
Slovakya | 3-3 | Yunanistan |
---|---|---|
Bero 50' (pen.), 65', 72' | Rapor | Kritikos 18' Donis 76' Pantelakis 90' |
Bulgaristan v Arnavutluk
17 Kasım 2013 14.00 |
Bulgaristan | 1-1 | Arnavutluk |
---|---|---|
Daskalov 61' | Rapor | Prendi 75' |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sırbistan (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 | Elit tura |
2 | Avusturya | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 6 | |
3 | Kazakistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | -5 | 1 | |
4 | Finlandiya | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | -7 | 1 |
(H) Ev sahibi.
Sırbistan v Kazakistan
13 Kasım 2013 13.00 |
Sırbistan | 3-0 | Kazakistan |
---|---|---|
Milinković-Savić 8' (pen.) Gaćinović 22' Ilić 71' | Rapor |
Avusturya v Finlandiya
13 Kasım 2013 13.00 |
Avusturya | 6-0 | Finlandiya |
---|---|---|
Michorl 16' Bytyqi 20', 67' Blutsch 50' Rosenbichler 55' Grubeck 88' | Rapor |
Kazakistan v Avusturya
15 Kasım 2013 13.00 |
Kazakistan | 1-3 | Avusturya |
---|---|---|
Suley 32' | Rapor | Bytyqi 4', 68' Grillitsch 15' |
Finlandiya v Kazakistan
18 Kasım 2013 13.00 |
Finlandiya | 0-0 | Kazakistan |
---|---|---|
Rapor |
Grup 8
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 2 | +10 | 9 | Elit tura |
2 | Norveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 6 | |
3 | Lüksemburg | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | -3 | 3 | |
4 | San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Portekiz v Lüksemburg
14 Kasım 2013 20.00 |
Portekiz | 3-0 | Lüksemburg |
---|---|---|
André Silva 7', 45+1' Rodrigues 70' (pen.) | Rapor |
Lüksemburg v Norveç
16 Kasım 2013 16.00 |
Lüksemburg | 1-5 | Norveç |
---|---|---|
Catic 38' | Rapor | Utvik 4', 48' Sørloth 18', 41' Finne 61' |
16 Kasım 2013 18.00 |
Portekiz | 6-0 | San Marino |
---|---|---|
Ponde 17', 35', 76' Martins 32' Santos 63' Luís Rafael 81' | Rapor |
Norveç v Portekiz
19 Kasım 2013 17.00 |
Norveç | 2-3 | Portekiz |
---|---|---|
Sørloth 47' Sakor 90+4' | Rapor | Guzzo 41', 52' Rodrigues 45+1' |
San Marino v Lüksemburg
19 Kasım 2013 17.00 |
San Marino | 0-4 | Lüksemburg |
---|---|---|
Rapor | Bechtold 19' (pen.) Couto Pinto 30' Mersch 52' Fabbro 76' |
Grup 9
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 1 | +8 | 7 | Elit tura |
2 | İsviçre | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
3 | Slovenya (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 | 4 | |
4 | Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 18 | -18 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İsviçre v Andorra
10 Ekim 2013 15.00 |
İsviçre | 4-0 | Andorra |
---|---|---|
Elvedi 5' Tarashaj 26', 79' Custodio 75' | Rapor |
Bakovci Stadium, Bakovci Hakem: Oleksandr Derdo |
İsviçre v Slovenya
12 Ekim 2013 15.00 |
İsviçre | 3-1 | Slovenya |
---|---|---|
Tarashaj 14' (pen.), 30' Castroman 33' | Rapor | Zahovič 59' |
Andorra v İngiltere
12 Ekim 2013 15.00 |
Andorra | 0-7 | İngiltere |
---|---|---|
Rapor | Bennett 17', 78' Loftus-Cheek 20', 48' Pearson 41', 45+2' Morris 57' |
Slovenya v Andorra
15 Ekim 2013 15.00 |
Slovenya | 7-0 | Andorra |
---|---|---|
Črnigoj 8', 37', 51' Gajič 39' Barišič 58' Zahovič 72', 90+1' | Rapor |
Grup 10
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danimarka | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 | Elit tura |
2 | İsrail (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 3 | +9 | 6 | |
3 | İtalya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
4 | Lihtenştayn | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 16 | -16 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Danimarka v Lihtenştayn
8 Ekim 2013 16.00 |
Danimarka | 2-0 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Hjulsager 36' Maigaard 58' | Rapor |
National Team Complex, Shefayim Hakem: Clayton Pisani |
İtalya v Lihtenştayn
10 Ekim 2013 16.00 |
İtalya | 5-0 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Cristante 10', 52' (pen.) Crecco 23' Iotti 33' Kaiser 61' (kk) | Rapor |
National Team Complex, Shefayim Hakem: Clayton Pisani |
İsrail v Danimarka
10 Ekim 2013 16.00 |
İsrail | 1-3 | Danimarka |
---|---|---|
Shamir 78' | Rapor | Plum 19' Hansen 51' Hjulsager 55' (pen.) |
13 Ekim 2013 16.00 |
Danimarka | 0-2 | İtalya |
---|---|---|
Rapor | Crecco 39' Petagna 87' |
National Team Complex, Shefayim Hakem: Nicolas Rainville |
Lihtenştayn v İsrail
13 Ekim 2013 16.00 |
Lihtenştayn | 0-9 | İsrail |
---|---|---|
Rapor | Safouri 19' Hugi 23', 50' Danino 29' Peretz 41' Abu El Hija 52' Cohen 80', 84' Shamir 82' |
Grup 11
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gürcistan (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 | Elit tura |
2 | Galler | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 4 | |
3 | Hollanda | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 4 | |
4 | Moldova | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | -11 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Gürcistan v Galler
13 Kasım 2013 11.00 |
Gürcistan | 5-1 | Galler |
---|---|---|
Papunashvili 22' Jikia 26', 56' Gureshidze 43' Tsintsadze 60' | Rapor | O'Sullivan 85' |
Moldova v Gürcistan
15 Kasım 2013 11.00 |
Moldova | 0-2 | Gürcistan |
---|---|---|
Rapor | Kikabidze 4' Aburjania 8' |
Hollanda v Galler
15 Kasım 2013 12.00 |
Hollanda | 0-0 | Galler |
---|---|---|
Rapor |
Gürcistan v Hollanda
18 Kasım 2013 12.00 |
Gürcistan | 2-1 | Hollanda |
---|---|---|
Papunashvili 10' Aburjania 51' | Rapor | Zivkovic 45+1' |
Galler v Moldova
18 Kasım 2013 12.00 |
Galler | 6-0 | Moldova |
---|---|---|
Jones 13' Noor 32' O'Sullivan 41' Reid 66' John 71' (pen.) Kandi 89' | Rapor |
Grup 12
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Türkiye | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | Elit tura |
2 | Karadağ | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 | |
3 | Makedonya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 5 | +3 | 6 | |
4 | Faroe Adaları | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Türkiye v Makedonya
6 Eylül 2013 16.00 |
Türkiye | 4-1 | Makedonya |
---|---|---|
Çınar 14' Taşdemir 30', 63' Altıntaş 49' | Rapor | Imeri 33' (pen.) |
Karadağ v Faroe Adaları
6 Eylül 2013 16.00 |
Karadağ | 5-0 | Faroe Adaları |
---|---|---|
Janković 37' (pen.) Ilinčić 45+1' Grbović 53' Vušurović 64' Milošević 71' | Rapor |
Makedonya v Karadağ
8 Eylül 2013 16.00 |
Makedonya | 2-1 | Karadağ |
---|---|---|
Velkoski 13' Kostovski 90+1' | Rapor | Milošević 64' |
Faroe Adaları v Makedonya
11 Eylül 2013 16.00 |
Faroe Adaları | 0-5 | Makedonya |
---|---|---|
Rapor | Markoski 11' Velkoski 16' Kostovski 65' Imeri 71' Sulejmanov 87' |
Grup 13
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 7 | Elit tura |
2 | Ukrayna | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 | |
3 | Estonya | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 10 | -6 | 1 | |
4 | Malta | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 10 | -8 | 1 |
(H) Ev sahibi.
Ukrayna v Estonya
10 Ekiml 2013 13.00 |
Ukrayna | 3-1 | Estonya |
---|---|---|
Radchenko 64', 72' Miranyan 90+3' | Rapor | Kacharaba 44' (kk) |
Rusya v Malta
10 Ekim 2013 17.00 |
Rusya | 4-0 | Malta |
---|---|---|
Martusevich 4' Davydov 18', 45' Yefremov 78' | Rapor |
Malta v Ukrayna
12 Ekim 2013 13.00 |
Malta | 0-4 | Ukrayna |
---|---|---|
Rapor | Miranyan 30' Radchenko 61', 68' Kharatin 83' |
Rusya v Estonya
12 Ekim 2013 17.00 |
Rusya | 5-1 | Estonya |
---|---|---|
Davydov 3', 63' (pen.) Morgunov 7' Efremov 41' Yaschuk 90+3' | Rapor | Saliste 1' |
Estonya v Malta
15 Ekim 2013 17.00 |
Estonya | 2-2 | Malta |
---|---|---|
Välja 12' Vaštšuk 75' (pen.) | Rapor | Mckay 33' Debono 84' |
En iyi 3.ler listesi
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 7 | Elit tura |
2 | Makedonya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | -2 | 7 | |
3 | Fransa | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 6 | |
4 | Slovakya | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 6 | |
5 | Ermenistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
6 | Hollanda | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
7 | Slovenya | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 6 | |
8 | Bosna-Hersek | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 6 | |
9 | Hırvatistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 6 | |
10 | Letonya | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
11 | Kazakistan | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 6 | |
12 | Estonya | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6 | |
13 | Lüksemburg | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 6 |
Elite Gruplar torbaları
Pot A | Pot B | Pot C | Pot D |
---|---|---|---|
İspanya Portekiz Çekya Gürcistan Sırbistan Rusya İngiltere | Almanya Ukrayna Belçika İrlanda İsrail Avusturya İsveç | Norveç Karadağ İsviçre İtalya Türkiye Danimarka Yunanistan | Bulgaristan İskoçya Romanya Kıbrıs Cumhuriyeti Galler Litvanya İzlanda |
Elit Tur
Macaristan'da oynanacak 2014 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasına katılacak 7 takımı belirlemek amacıyla eleme turundan gelen 27 takımın direkt elite tura çıkan ile 7 grupta tek maç olarak oynadıkları eleme turudur. Gruplarını lider bitirenler turnuvaya katılmaya hak kazanırlar.
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ukrayna | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 | 7 | Finallere |
2 | İngiltere (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 6 | |
3 | Karadağ | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 10 | -9 | 3 | |
4 | İskoçya | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | -2 | 1 |
(H) Ev sahibi.
İngiltere v Karadağ
24 Mayıs 2014 16.00 |
İngiltere | 6-0 | Karadağ |
---|---|---|
Ibe 27', 58', 65' Baker 52' (pen.) Gallagher 62' Robinson 90+2' | Rapor |
Bescot Stadium, Walsall Hakem: Markus Hameter |
Ukrayna v İskoçya
24 Mayıs 2014 20.30 |
Ukrayna | 0-0 | İskoçya |
---|---|---|
Rapor |
Karadağ v Ukrayna
26 Mayıs 2014 16.00 |
Karadağ | 0-4 | Ukrayna |
---|---|---|
Rapor | Kovalenko 45+5' Bilonoh 56' Tankovskyi 64' Habelok 73' |
Bescot Stadium, Walsall Hakem: Markus Hameter |
İngiltere v İskoçya
26 Mayıs 2014 20.30 |
İngiltere | 2-1 | İskoçya |
---|---|---|
Baker 76', 82' | Rapor | Souttar 51' |
Pirelli Stadium, Burton upon Trent Hakem: Artur Dias |
İskoçya v Karadağ
29 Mayıs 2014 16.00 |
İskoçya | 0-1 | Karadağ |
---|---|---|
Rapor | Grbović 10' |
Bescot Stadium, Walsall Hakem: Artur Dias |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulgaristan (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 | Finallere |
2 | İsveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | |
3 | Çekya | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 3 | |
4 | İtalya | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 | 1 |
(H) Ev sahibi.
İsveç v Bulgaristan
24 Mayıs 2014 18.00 |
İsveç | 1-2 | Bulgaristan |
---|---|---|
Tanković 89' | Rapor | Dryanov 2' Tsonev 13' |
Çekya v Bulgaristan
26 Mayıs 2014 17.00 |
Çekya | 0-2 | Bulgaristan |
---|---|---|
Rapor | Kolev 52' Vutov 62' |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İsrail | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | +6 | 9 | Finallere |
2 | Gürcistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
3 | İsviçre (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | -1 | 3 | |
4 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | -10 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İsrail v Kıbrıs Cumhuriyeti
25 Mayıs 2014 14.00 |
İsrail | 4-0 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Weissman 36' Ohana 73', 86' Dror 90+4' | Rapor |
Gürcistan v İsviçre
25 Mayıs 2014 16.00 |
Gürcistan | 2-0 | İsviçre |
---|---|---|
Dartsimelia 31' Papunashvili 86' | Rapor |
Gürcistan v Kıbrıs Cumhuriyeti
27 Mayıs 2014 16.30 |
Gürcistan | 5-1 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Tsintsadze 14' Kikabidze 19', 55' Zarandia 30' Loizides 45+2' (kk) | Rapor | Panayiotou 90+3' (pen.) |
İsviçre v İsrail
27 Mayıs 2014 18.00 |
İsviçre | 0-1 | İsrail |
---|---|---|
Rapor | Weissman 5' |
Kıbrıs Cumhuriyeti v İsviçre
30 Mayıs 2014 18.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 0-2 | İsviçre |
---|---|---|
Rapor | Graf 70' Karlen 76' |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sırbistan | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 7 | Finallere |
2 | Türkiye | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 5 | +2 | 7 | |
3 | İrlanda (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 | |
4 | İzlanda | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 12 | -8 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İrlanda v İzlanda
28 Mayıs 2014 20.00 |
İrlanda | 2-1 | İzlanda |
---|---|---|
Byrne 51', 60' | Rapor | Jóhannesson 67' |
Tallaght Stadium, Tallaght Hakem: Andris Treimanis |
Sırbistan v İzlanda
30 Mayıs 2014 16.00 |
Sırbistan | 6-0 | İzlanda |
---|---|---|
Simić 33', 59' Milinković-Savić 38' (pen.), 54' Babić 58' Živković 79' | Rapor |
Carlisle Grounds, Bray Hakem: Anders Poulsen |
30 Mayıs 2014 20.00 |
Türkiye | 2-1 | İrlanda |
---|---|---|
Ünal 50' Aydın 81' | Rapor | Browne 71' (pen.) |
Tallaght Stadium, Tallaght Hakem: Andris Treimanis |
İzlanda v Türkiye
2 Haziran 2014 16.00 |
İzlanda | 3-4 | Türkiye |
---|---|---|
O. Ómarsson 17' Finnbogason 29' E. Ómarsson 90+4' | Rapor | Ünal 5' Altıntaş 32', 78', 89' |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 | Finallere |
2 | İspanya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | |
3 | Danimarka | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 8 | -4 | 3 | |
4 | Litvanya | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | -6 | 0 |
(H) Ev sahibi.
İspanya v Danimarka
31 Mayıs 2014 20.30 |
İspanya | 3-1 | Danimarka |
---|---|---|
Ramírez 33' (pen.) El Haddadi 74' López 90+2' | Rapor | Mathiasen 50' |
Almanya v İspanya
5 Haziran 2014 20.30 |
Almanya | 3-1 | İspanya |
---|---|---|
Selke 19' Brandt 37' Lohkemper 78' | Rapor | El Haddadi 6' |
Litvanya v Danimarka
5 Haziran 2014 20.30 |
Litvanya | 1-3 | Danimarka |
---|---|---|
Šegžda 44' | Rapor | Hansen 3' Nordam 16' Børsting 88' |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avusturya | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 | Finallere |
2 | Rusya | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | |
3 | Romanya (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 8 | -4 | 3 | |
4 | Norveç | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Rusya v Norveç
5 Haziran 2014 17.30 |
Rusya | 3-0 | Norveç |
---|---|---|
Davydov 32', 50' (pen.) Koryan 60' | Rapor |
Stadionul Buftea, Buftea Hakem: Eitan Shemeulevitch |
Avusturya v Romanya
5 Haziran 2014 20.00 |
Avusturya | 5-0 | Romanya |
---|---|---|
Grillitsch 6', 42', 44', 53' Gschweidl 72' | Rapor |
Stadionul Mogoşoaia, Mogoșoaia Hakem: Dejan Jakimovksi |
Rusya v Romanya
7 Haziran 2014 17.30 |
Rusya | 3-1 | Romanya |
---|---|---|
Miranchuk 61' Davydov 76', 80' | Rapor | Paun-Alexandru 23' |
Stadionul Mogoşoaia, Mogoșoaia Hakem: Tomasz Musiał |
Norveç v Avusturya
7 Haziran 2014 20.00 |
Norveç | 1-3 | Avusturya |
---|---|---|
Svendsen 64' | Rapor | Rasner 5' Puchegger 9' Bytyqi 43' |
Stadionul Buftea, Buftea Hakem: Dejan Jakimovksi |
Avusturya v Rusya
10 Haziran 2014 18.00 |
Avusturya | 0-0 | Rusya |
---|---|---|
Rapor |
Stadionul Buftea, Buftea Hakem: Eitan Shemeulevitch |
Romanya v Norveç
10 Haziran 2014 18.00 |
Romanya | 3-0 | Norveç |
---|---|---|
Vina 28', 90+3' Mitriță 45' | Rapor |
Stadionul Mogoşoaia, Mogoșoaia Hakem: Tomasz Musiał |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 4 | +5 | 9 | Finallere |
2 | Galler | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 | |
3 | Belçika | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 6 | +1 | 4 | |
4 | Yunanistan | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 0 |
(H) Ev sahibi.
Belçika v Galler
28 Mayıs 2014 17.00 |
Belçika | 1-1 | Galler |
---|---|---|
Marquet 63' | Rapor | O'Sullivan 38' |
Portekiz v Yunanistan
28 Mayıs 2014 19.00 |
Portekiz | 3-0 | Yunanistan |
---|---|---|
Rodrigues 78' Santos 86' Silva 90+1' (pen.) | Rapor |
Estádio Cidade de Barcelos, Barcelos Hakem: Alain Bieri |
Yunanistan v Belçika
30 Mayıs 2014 17.00 |
Yunanistan | 2-4 | Belçika |
---|---|---|
Kritikos 59' Deligiannidis 61' | Rapor | Musonda Jnr. 27', 55' Schrijvers 63', 89' |
Sports Center CF Fão, Fão Hakem: Yaroslav Kozyk |
Portekiz v Galler
30 Mayıs 2014 18.00 |
Portekiz | 3-2 | Galler |
---|---|---|
Silva 20' Lopes 33' Luís Rafael 89' | Rapor | Hedges 76' O'Sullivan 80' |
Belçika v Portekiz
2 Haziran 2014 19.00 |
Belçika | 2-3 | Portekiz |
---|---|---|
Gerkens 34' Schrijvers 36' | Rapor | Silva 46', 56' Santos 86' |
Estádio Cidade de Barcelos, Barcelos Hakem: Alain Bieri |
Galler v Yunanistan
2 Haziran 2014 19.00 |
Galler | 3-0 | Yunanistan |
---|---|---|
O'Sullivan 55' (pen.), 77' Saunders 69' | Rapor |
Katılan ülkeler
Kaynakça
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Nisan 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Temmuz 2016.
Dış bağlantılar
- Official website at UEFA.com
- Match list[ölü/kırık bağlantı] at rsssf.com